הגוי שבת הביא את השלטים – נטורי קרתא הפגינו בשבת מול הפרלמנט הבריטי – צפו

נטורי קרתא  הפגינו בשבת: בשב"ק פרשת "נשא" החולף, צעדו  נטורי קרתא" בעיר לונדון  דרך ארוכה ברגל עד אל מקום הפרלמנט הבריטי, שם התקיימה הפגנת משותפת של הפלסטינים  לציון זיכרון 65 ל"נאכבא", "אסון הקמת מדינת  ישראל", כלשונם .

המפגינים הגיעו לבושים במיטב בגדי השבת ובעזרת גוי של שבת אשר הביא למקום מקודם, הפגינו ומחו לצד הפלסטינים כנגד מדינת ישראל.

נַכְּבָּה (בערבית: النكبة: "האסון" או "המכה") הוא כינוי לעזיבתם, מנוסתם או גירושם של כ-700,000‏ מערביי ארץ ישראל במהלך מלחמת העצמאות, ולמעברם לארצות ערב השונות או למקומות יישוב אחרים בישראל, בגדה המערבית וברצועת עזה, תוך יצירתה של בעיית הפליטים הפלסטינים, וכתוצאתה הדרישה ל"זכות השיבה". יש המכלילים בו גם את אירועי מלחמת העצמאות שהביאו להקמת מדינת ישראל ואת תבוסת צבאות ערב במלחמה‏.

משלהי שנות ה-90 הפלסטינים מציינים את יום הנכבה בעצרות ובתהלוכות. ברשות הפלסטינית ובמדינות אחרות מצוין יום זה ב-15 במאי, יום סיום המנדט הבריטי, והתאריך הלועזי של היום שנועד להכרזת המדינה (בפועל הוקדמה ההכרזה בכמה שעות ל-14 במאי 1948 בגלל כניסת השבת), וחלק מערביי ישראל מציינים יום זה ביום העצמאות של מדינת ישראל.

נדמה שהפגנה נגד המדינה ה'ציונית'  – היא  ממש בגדר פיקוח נפש עבורם…

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פחד גדול יש לטורי קרתא מהערבים ועל זה אמר ככתוב לא תירא מין הגוי שלפני כי בידך נתתיו

  יניב קצין |
  הגב
 2. פחד גדול יש לטורי קרתא מהערבים ועל זה אמר לא תירא מין הגוי שלפני כי בידך נתתיו

  יניב קצין |
  הגב
 3. יש מצווה בתורה ואת זה הם לא רוצים לבין שיש מצוות כיבוש הארץ במלואה על הגבולות המצוינות בתנך לתתם לעם ישראל מפי השם ככתוב עלו ורשו את הארץ אשר נתתי לאבותכם וביגלל העוונות שלנו עדין ארץ ישראל לא בשיתחה המלא על פי התורה

  יניב קצין |
  הגב
 4. יש מצווה בתורה ואת זה הם לא רוצים לבין שיש מצוות כיבוש הארץ במלואה על הגבולות המצויינות בתנך לתתם לעם ישראל מפי הש ככתוב עלו ורשו את הארץ אשר נתתי לאבותכם וביגלל העוונות שלנו עדין ארץ ישראל לא בשיתחה המלא על פי התורה

  יניב קצין |
  הגב