הגולשות כתשו את הסטייליסטית החרדית

איך מונה יוסי אליטוב לעורך דין בשקט ובדממה? מי התחייב לא לכתוב רע על ש"ס חודש שלם? באיזה אירוע נוצץ השתתף הרב יעקב ב. פרידמן, ומה אמרו החברים של שולם וגשל על השם המפתיע שהתגלה? 'בקליינע' – מדור הפפראצי השבועי

בלי מפגיני שמאל, ללא מאבטחים, נטול גינונים, בקליינע בירך את "אשר במאמרו ברא שחקים", ופילס "כאחד האדם" את דרכו בגשם הזלעפות בכדי לכתוב לכם את החדשות הכי חמות שהיו השבוע, והיו… שנתחיל?

ועידת ש"ס הרביעית בטבריה באה לסיומה לאחר שבת מרוממת, במחיצת נשיא מועצת חכמי התורה מרן רבי שלום כהן שליט"א והגאון רבי משה מאיה שליט"א. בכירי תנועת ש"ס בראשות היו"ר השר אריה דרעי, שרי התנועה, והפעילים – זכו למעט נחת.

את בני ברק כולם מכירים, את דדון קצת פחות. אבל אין בני ברקי שלא מכיר את יעקב זכריהו, המנווט בחוטים אצלו. בשישי האחרון הוא נצפה בועידת ש"ס בטבריה. מי יודע, אולי בקדנציה הבאה הוא ימונה לסגן וכעת מכשיר את הקרקע?

חכם שלום מגיע ביום שישי לשערי המלון

וזה כבר סיקור קצרצר משבת שירה במלונות ישראל: במלון רויאל ביץ' אילת נצפו הצמד חיים ישראל וגיל שפר, שחגגו את השבת עם הבנש״ק עמרם אבוחצירא.

במלון הרודוס אילת הסמוך, נהנו האורחים משבת שירה על גדות ים סוף עם החזן הראשי לצה״ל שי אברמסון בליווי הפורום לחזנות בהובלת אודי אולמן. בין לבין נהנו האורחים מפניניו של קובי אריאלי.

בשבת שירה המרכזית לאורחי תור פלוס במלון רמדה ירושלים: החזן יצחק מאיר הלפגוט בלווי מקהלתו של רפי ביטון, מלך הקומזיצים פיני אינהורן, ועוד…

ממוקד התנועה של משטרת ישראל נמסר בסתם יום של חול השבוע על פקק תנועה גדול בכביש 446 בכניסה למודיעין עילית, וזאת לרגל שמחות הבר מצוות באותו ערב – לבניהם של של דובר בית הרב לשעבר קובי רוזנשטיין ומנכ"ל הפלס שמוליק אלישיב. כן, כן.

והנה המועמד שנושף בעורפו של אברהם רובינשטיין מנחם שפירא שנראה נינוח מתמיד

בכניסה לגן האירועים גן ההדסים, נצפו, שורה של עיתונאים עומדים ומדסקסים את עצמם לדעת, ובהם – אשר מדינה, ינון פלח ויצחק נחשוני. השלושה ניהלו ויכוח סוער על נחיצותו של חוק המרכולים, כאשר רוב הדוברים מצדדים כי החוק הסב נזק ליהדות החרדית יותר מתועלת. אבל מדינה הדף את המתקפות והוכיח ב"אותות ומופתים" כי התקשורת בלאו הכי מסיתה כנגד הציבור החרדי. העיתונאי יעקב ריבלין הטיח לעברו של יהודה אזרד, התנזים לשעבר, ש"אחרי מרן אין רבנים לש"ס". האחרון, אל תדאגו, לא נותר חייב.

השלושה יחד עם העוזר של גפני, מנהלים דו שיח
"חכה חכה, לא נדבר עם ליברמן". מדינה מבטיח לנחשוני שההצבעה בעד חוק עונש מוות למחבלים היתה הטעות האחרונה

מפה לשם, שעת חצות התקרבה ולזקן העיתונאים יצחק נחשוני לא היה כיצד לחזור לביתו. בצר לו פנה לאותו אושי מדינה (ש"ס) בכדי שיראה לו את "הדרך" מחוץ לעיר האברכים. באותה הזדמנות נחשוני "קיבל" עליו שלא לכתוב יותר נגד דרעי בחודש הקרוב, ומדינה לקח אותו טרמפ.

וזה כבר יעקב ריבלין שבא להוקיר טובה למי שמילאו בסקופים

כאמור, כמה מאות מטרים משם, באולמי היכל הנגינה בשכונת ברכפלד, שמוליק אלישיב חבר העירייה ומנכ"ל "הפלס" חגג בר מצווה לבנו שבא בעול המצוות. לאירוע הגיעו גם "שונאים" רבים, ביניהם, מזכיר הועדה הרוחנית של …'יתד' – הרב יהודה יברוב, שהוא לא אחר מאשר חמיו, כמו גם גדליה שפירא ממרכז העניינים, מה שמלמד כי למרות המחלוייקעס, בסוף כולנו חברים. הנוכחים הופתעו לראות במקום אף את בצלאל קאהן, מנהלת התכניות של קול חי.

בלי כותרות, בלי הודעות לעיתונות, בשקט בשקט, ראש מודיעין עילית יעקב גוטרמן יחד עם סגר"ע טוביה פריינד פועלים להביא משקיעים מחוץ לעיר לצורך המשך הגדלת מכסות העבודה במרכז העסקים. אחד מהם נלכד באקראי על ידי בקליינע בעת צאתו מהעירייה.

ואחרון להערב ממודיעין עילית: יצחק פלדמן (בקהילה) התריע בקבוצת הווטסאפ הפופלרית של מודיעין עילית על בור בכניסה לעיר. העיתונאי אבי רבינא, שגם צמיג רכבו ניזוק, הצטרף למחאה.

אתנחתא לקצת שמחות לפני שנמשיך בחדשות הבוערות:

מזל"ט לאיש יחסי הציבור חיים חרל"פ לרגל אירוסיו עם מיכל ליכטנשטיין מבני ברק. חרל"פ שמשמש כמתמחה במשרד עורכי הדין של משה יצחק אוסדיטשר, ינשא באולמי וגשל, בהנהלת הוריה של הכלה המאושרת.

ברכת מזל טוב גדולה משוגרת למזכירה של 'קול ברמה' מירי גפן, שהתארסה בשעה טובה עם מוטי ארנברג.

הדוגמנית החרדית והמאפרת פייגי קרויזר, הזכורה מכתבת הדוגמניות החרדיות בידיעות ירושלים שחוללה סערה במגזר, ילדה בת בשעה טובה, ויקרא שמה בישראל: אמה. כן, גם אנחנו לא זכינו להבין את השם. עד שהיא הסבירה: זה ראשי תיבות.

אממהה. לא רק אנחנו אלא גם חלק מבנות המגזר לא אהבו זאת, וכתבו לה: על שם מי קראת לה? הרי זה לא שם יהודי ולא ישראלי. בקליינע משתף את הגולשים בתשובותיה.

ורק נאחל בהזדמנות זאת גם מזל טוב לסב התינוקת, הלא הוא, סמנכ"ל החינוך העצמאי הרב שוורץ, הממונה על חינוך בנות ישראל כדרכה של שרה שנירר.

והאמרגן של המנגנים, שולם וגשל, ששבוע שעבר כיכב כאן ובקזינו במצרים, בחר בשם יהודי עממי לבתו, חייה טויבא. וערך קידושא רבה בבית הכנסת המקומי שלו.

מה שלא ידענו, הוא שמר וגשל זוכה גם הוא לשם זהה למיוצג שלו, מרדכי בן דוד. ולא רק אנחנו הערנו לו על כך.

הכתב הפוליטי של 'קו עיתונות' אבי בלום ורעייתו נועה, עוקבים מקרוב אחרי סיום העבודות בקוטג' החדש שהם משפצים ברחובות.

והנה הסיפור בתמונות

בעוד הפלג הירושלמי מחריף את המאבק כנגד גיוס בנות, העיתונאי יעקב ריבלין דווקא גאה בבת.

טעות? בעיתונים הדתיים פורסמה השבת מודעה על כנס דיני ממונות. ההפתעה: עורך משפחה יוסי אליטוב מוכתר במודעה כ"עורך דין". ואנחנו לא ידענו?
יוסי אליטוב, מזל טוב על המינוי החדש כעורך דין.
"זו טעות. זה פשוט לא נכון".

אבל לנו יש הוכחה:

ולנעשה בספרא: איש העסקים וחבר מועצת העיר רמי לוי, נפגש בחודש האחרון בחשאי עם ניר ברקת. תכניות פוליטיות חדשות?

מנהל האגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים איתמר בר עזר נראה השבוע רוקד ומפזז לכבודה של תורה בהכנסת ספר תורה.

בשעה שקול ברמה חגגו את סקר הטי ג'י איי, רונן בוסתן איש המכירות של קול ברמה נצפה שקוע במשחק הקנדי קראש בעיצומו של קורס תקשורתי. לבקליינע נודע כי לבוסתן ישנה אליפות במשחק והוא משמש לו כמפלט בשיעורים משעממים. בכדי לא לגרום לסערות ופיטורין בגזרה הספרדית בכיכר ספרא, לא נספר מי החבר של בוסתן שעומד מאחרי הצילום.

על התחרות בין הכתבים המקומים אין צורך להכביר. והנה אנקדוטה: חיים פרידלנדר הכתב המוניציפאלי של בקהילה נצפה כאשר הוא יורד על ברכיו של קובי איזק. אייטם טוב או הסבר משפטי? זה תקראו כבר בבקהילה.

בזמן שמועצת העיר דנה בסערה, סגר"ע יוסי דייטש הדליק רמקולים בכדי לחזק את נשמות חברי המועצה התועים.

 

גולשי אחד האתרים החרדים הגדולים בישראל שניסו להיכנס השבוע לכתבות, גילו כי הכתבות חסומות למנויים. בקליינע ממליץ בעת שהכיכר חסומה למנויים וכשלא, לגלוש כאן באתר התוסס "אקטואליק" שגם בו חלו שינויים מהותיים. ועל כך באייטם הבא.

העיתונאי דב אייכלר, עזב סופית את דסק החדשות במכון מור והצטרף לחברים ב"תאגיד".

והנה, לא חלף אלא שבוע ימים ודב כבר הספיק להדביק את מנדי

והמחליף של אייכלר, רפי פרלשטיין, נכנס לדסק החדשות של קול ברמה השבוע להגיש את החדשות.

ג'ק טורקס, העיתונאי הכוכב מ'עמי מגזין' נצפה יחד עם אלי מנדלבאום מ-ynet, במשרד ראש הממשלה בקבלת הפנים למייק פנס.

גדול הצלמים  שלומי כהן, המריא עם חברים לאמסטרדם הקפואה בירת הולנד. הצלם החייכן שרק ביבי וזייברט נושפים בעורפו בקרב על התואר הנוסע המתמיד, בילה עם היונים ורכב על אופניים בכיכר המרכזית.

מיכל ומיכאל איפרגן, הזוג החבד"י שהתבקשו על ידי הפלג הירושלמי לעזוב על אחת את הר יונה, יצאו לחופשה בתאילנד.

ורגע אחרי צאת שבת שבע ברכות שבוע שעבר לבית רכניץ, חברו להם אנשי משרד FDD במטוסו של הנגיד בדרכם ליעד הבא בארה"ב.


ח"כ סתיו שפיר, הגיעה לביקור בביתה של הרבנית קולדצקי, שקיבלה אותה בחיבוק. מיד לאחר מכן, יצאו העיתונאים ישראל כהן ועוד חברים עם שפיר, לאכול צ'ולנט ב"מוטי'ס".

אותו ישראל כהן יחד עם צביקה גרוניך, השתתפו השבוע בהשקת הסדרה המצויינת 'בזהות בדויה' של צביקה יחזקאלי על האיסלאם.

משלחת יד לאחים שבראשה עמד הרב שמואל ליפשיץ – מראשי הארגון, ועמו דובר הארגון – איש התקשורת שלמה ריזל וראשי המחלקה להצלה ממיסיון, התקבלה ביום שלישי השבוע לפגישה שלא מן המניין אצל נשיא מועצת חכמי התורה מרן הרב שלום כהן שליט"א בביתו בירושלים. הפגישה עסקה בנושא הרה גורל של הצלת נפשות העומד על הפרק, הקשור בפעילות יד לאחים.

במהלך השבוע, האינסטגרם של אחד הזמרים הצעירים והמוצלחים נפרץ על ידי האקרים רוסים. כך טוען הדובר של הזמר. הגולשים נדהמו לראות ענייני תועבה בדף, והדובר עבד שעות נוספות.

במוצ"ש שעבר חגגו החברים 20 שנות רדיו לישי לפידות (גלריה מלאה כאן). האירוע לא בדיוק אושר על ידי מוטק'ה בלוי, ולכן בקליינע הופתע לראות במקום במיוחד את הרב יעקב ב. פרידמן, שהגיע בהרכב זוגי ואף ישב לצפות במופע המלא.

שעות ספורות לפני שבת 'שירה', התכנסו במסעדת הגאטוס החלבית במרינה של אשקלון, ראש העיר תומר גלאם, המשנה לראש העיר שי עמירה, גבאי בית הכנסת שאליהם הגיעו פייטנים בעלי שם, חלקם אף הגיע לפגישה המדוברת. במהלך הפגישה הופתעו הנוכחים כשראו שהרה"ג יצחק ברדא שליט"א פינה מזמנו והגיע לברך את הנוכחים.

וזהו. מקווים שנהניתם!
ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור, סודיות מובטחת: nbjovsr88@gmail.com

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קרובים לגאולה כנסו ותבינו

  עיקר המפלה של כוח התורה הוא שלא שומעים בקול דעת התורה, אך זאת נחמתנו ככתוב בסוף מסכת סוטה שאחד מהסימנים של הגאולה הוא שחכמת חכמים תסרח כלומר שלא ישמעו בקול החכמים, ובכן אנחנו קרובים לגאולה ברוך השם

  אבי |
  הגב
 2. גועל נפש

  פשוט גועל נפש לראות במה אתם מתעסקים.
  סלב חרדי? מה קרה לכם???

  צבי |
  הגב