"הגון ועוזר לכולם" • צפו: הגר"מ מאזוז בירך את דייטש

חיזוק לדייטש בעולם התורה הספרדי: מרן הגר"מ מאזוז שליט״א הודיע לדייטש הבוקר על תמיכתו. "יעלה מעלה מעלה ויהיה ראש העיר ירושלים". צפו בוידאו

המרוץ לראשות העיר ירושלים יוצר אחדות חדשה גם בין העולם החסידי לבין עולם התורה הספרדי.

הבוקר זוכה המועמד החרדי יוסי דייטש, לתמיכה דרמטית, כאשר מרן הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א מודיע על תמיכה בו.

הרב קרא ליוסי דייטש, ״אדם ישר והגון ומכיר את העיר ועוזר לכולם,״ והפציר בו "תעזור לכולם, אין הפרש! חרדי, חילוני, ספרדי, אשכנזי, אתיופי… כולם אותן דבר! כל עם ישראל אותו הדבר – גוי אחד בארץ". הרב סיים בברכה, "בזכות הדבר הזה יעלה מעלה מעלה ויהיה ראש העיר ירושלים".

בדברים שאמר הרב הבוקר: "ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

צפו בוידאו:


עוד אמר הרב: "בשנים האחרונות ירושלים עיר הקודש, העיר שהתהדרה בקדושה וטהרה, חומות השבת נפרצו בה. מי יכול לראות את חורבן העיר, ולשבת בחיבוק ידיים?! בשעה כזו אי אפשר לסמוך על אחרים שהם יכבדו אותנו וישמרו על השבת, אדרבא ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

בסביבתו של הגר"מ מאזוז מספרים, כי בשבועות האחרונים, נשלח יו"ר תנועת 'יחד' אלי ישי, על ידי הרב, לבדוק את האפשרויות השונות במירוץ לראשות.

לדבריהם, היו שלבים במהלך המירוץ בהם היה נשקלו אפשרויות התמיכה במועמדים אחרים. לקראת סוף השבוע שעבר, התקבלה ההחלטה אצל הרב, כי על פי הבדיקות שערך יו"ר התנועה, "ישנה היתכנות לנצחונו של ראש עיר שומר תורה ומצוות ומקפיד על קלה כבחמורה", ולכן, אמר הרב, "אין שום הצדקה לתמוך במישהו אחר".

הבוקר הגיע דייטש להתפלל בבית מדרשו של מרן הגר"מ מאזוז, כאשר לאחר התפלה התקבל בחמימות אצל הגר"מ מאזוז שברכו בברכת הצלחה.

בין המשתתפים הגיעו גם חברי רשימת מאוחדים בראשות אריה קינג, ובהם קינג וחברי סיעתו, יונתן יוסף, נכדו של מרן הגאון הרב עובדיה יוסף זצוק"ל והמשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' הנתמכת ע"י מרן ראש הישיבה למועצת העיר.

יוסי דייטש בתגובה: "זכיתי להכיר מאור גדול של תורה ואהבת ישראל. ברכתו והוראתו לעשות חסד עם כל אדם יהיו נר לרגליי כראש העיר. תמיכת הגאון הרב מאזוז מצטרפת לסחף של תמיכה ממגזרים רבים, ואל מול כל האמון והאהבה אני עומד בדחילו ורחימו לקיים תפקידי בבניין ירושלים באחדות ושלום".

בכך זוכה דייטש לתמיכה רחבה של גדולי ישראל מכל החוגים. החל ממרנן ורבנן גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ועד ראש ישיבת הר המור הרב טאו, וכאמור מרן הגר"מ מאזוז שליטא.

כזכור, מפלגת יחד העומדת בנשיאות הגאון הרב מאזוז זכתה בבחירות האחרונות בירושלים לכ-20 אלף קולות. תמיכת הרב בדייטש, בתוספת הציבור החרד"לי יכולה, לפי אנשי 'יחד', להביא את דייטש לעלות לסיבוב השני בבטחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.