הגורו של הסקרים צופה: טרמאפ ינצח

שעות לפני העימות המתוקשר: הגורו של הסקרים בארצות הברית נייט סילבר מפרסם כי לו הבחירות נערכו היום טראמפ היה לוקח את הבחירות. { ערב העימות}

כמה שעות לפני העימות המתוקשר אי פעם בארה"ב, סוכנות הידיעות "בלומברג" מפרסמת סקר חדש שממנו עולה, כי המועמדת הדמוקרטית והמועמד הרפובליקני נמצאים בשוויון מוחלט וזוכים ל-46% .

במידה ויתר המועמדים העצמאיים ימשיכו במירוץ טראמפ מוביל ביתרון קטן – 43% לעומת 41% לקלינטון.

בנוסף, הגורו של הסקרים בארצות הברית,  נייט סילבר שהעניק עד לפני כחודש מעל 70 אחוז סיכויים לקלינטון בקרב מול טרמאפ, שינה את התחזית בהדרגה, עד כדי כך שהערב הוא מפרסם תחזית חדשה, לפיו,  לו הבחירות נערכו היום, הילרי קלינטון הייתה זוכה ברוב הקולות, ואילו דונלד טראמפ היה זוכה בנשיאות – בזכות מרבית האלקטורים

על פי הסקר שערך סילבר, אילו הבחירות היו נערכות היום, קלינטון הייתה זוכה ב-45.5% מקולות הבוחרים לעומת 45.2% מהקולות לטראמפ. עם זאת, בתרגום לאלקטורים, התוצאות שקובעות מי יזכה במועמדות, טראמפ זוכה ב-276.3 אלקטורים לעומת 261.4 אלקטורים בלבד לקינטון.

סקר שנערך עבור רשת CNN מצביע על נקודת פתיחה דומה לשני המועמדים. הסקר נערך בשתי מדינות מפתח, קולורדו ופנסילבניה, ולפיו קיים פער זעום בלבד בין השניים. בקולורדו 42% מהבוחרים תומכים בטראמפ ורק 41% בקלינטון, אך בפנסילבניה קלינטון זוכה ב-45% תמיכה וטראמפ רק ב-44%.

"זו התוצאה הקרובה ביותר שראינו עד עכשיו", ציינו ב-CNN ואמרו כי השוויון הנוכחי בין המועמדים הופך את העימות בלונג איילנד הערב כמעניין עוד יותר. הסקר של CNN מתפרסם במקביל לסקרים נוספים שנערכו במספר מדינות מפתח, כולל אוהיו, פלורידה, נוואדה וצפון קרולינה – ובכולן מסתמן מירוץ צמוד מאוד לבית הלבן.

העימות יועבר בשעה 04:00 לפנות בוקר בשידור חי חדשות 2 במשדר מיוחד בהגשת יונית לוי – כאן בקוקר נעביר את השידור ה.חי

הבחירות בארה"ב יוכרע לפי מספר אלקטורים, כאשר טראמפ הצליח לצמצם את הפער בשבועות האחרונים באופן משמעותי את הפער מקלינטון אחרי תקופה ממושכת שבה היא הובילה עליו, והסחף הוא לטובתו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.