הגזירה החדשה של לפיד: המדינה תפסיק לממן בתי כנסת

הכתב הכלכלי של חדשות 10 מתן חודרוב חושף מסמך של חוק ההסדרים הטרי, שבו מפורטות הדרכים בהן מתכנן שר האוצר יאיר לפיד לקצץ בתקציב המדינה הקרוב: לפיד מתכוון לעצור את כל התקציבים לבתי הכנסת

הכתב הכלכלי של חדשות 10 מתן חודרוב חושף מסמך של חוק ההסדרים הטרי, שבו מפורטות הדרכים בהן מתכנן שר האוצר יאיר לפיד לקצץ בתקציב המדינה הקרוב.

המסמך יופץ לשרים במהלך אחר הצהריים, הוא כולל שורה של קיצוצים כואבים ובראשם, המדינה תפסיק לממן בניית בתי כנסת ומקוואות בשנתיים הקרובות למגינתם ליבם של הציבור החרדי והדתי בישראל.

התוכנית להפעלת יום חינוך ארוך בבתי ספר תידחה בחמש שנים.  ההורים יצטרכו לשלם עוד עשרות שקלים בחודש לצורך מימון צהרונים בבתי הספר.

צעירים עד גיל 30 יקבלו דמי אבטלה, רק לאחר עבודה רצופה של שנתיים.  שינוי במפת זיכויי המס ליישובים בפריפריה, כך שאלה ינועו בין חמישה לתשעה אחוזים.

האגרות להנפקת דרכונים יתייקרו בסכומים שינועו בין 50 ל-100 שקלים.

לפיד יקצץ  בענקי "הקפאת הבנייה" להתנחלויות ביהודה ושומרון .

בנוסף, תקציב משרד השיכון יקוצץ ב-16 מיליון שקלים.,  השתתפות האוצר במיגון מבנים מפני רעידות אדמה תופחת בעשרות מיליונים. לסיום,  יועלה המס על העסקת ספורטאים זרים.

מזכירות הממשלה הודיעה היום לשרים כי ישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה ל-2015 תיערך "ביום שני או שלישי" הקרובים, לאר שביום ראשון יוצגו יוזמות החקיקה הכלולות בתקציב ובחוק ההסדרים לוועדת השרים לחקיקה ולקבינט החברתי-כלכלי.

הודעת מזכירות הממשלה התפרסמה לאחר שהאוצר הודיע סוף-סוף כי סיים להכין את הצעת תקציב המדינה. לפי הנוהל שהתגבש בשנים האחרונות לא ניתן לערוך את ישיבת הממשלה לאישור התקציב פחות מ-7 ימים לאחר הפצת הצעת התקציב לשרים – זאת כדי לאפשר לשרים ללמוד את החומר במידה מספקת לפני ההצבעה. האוצר מבקש לסטות מהנוהל ולהקדים את ישיבת הממשלה ליום שני, מחשש שאישור התקציב ייגרר לחג הסוכות החל ברביעי. ההחלטה האם לקבל את בקשת האוצר תתקבל רק לאחר שתימסר עמדת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד אבי ליכט, העוסק בנושא זה מספר ימים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.