הג'יאהד האיסלמי: "זו הכרזת מלחמה – הפסקת האש הסתיימה"

הפלסטינים מדווחים על 7 הרוגים בפיצוץ מנהרת התופת שהתגלתה ליד כיסופים על ידי כוחות צה"ל

הפלסטינים מדווחים על 7 הרוגים בפיצוץ מנהרת התופת שהתגלתה ליד כיסופים על ידי כוחות צה"ל. ראש הגיאהד האיסלמי מוחמד אל-הינדי מודיע כי הסתיימה הפסקת האש עם ישראל. צה"ל נערך לקראת תגובה.

הפלגים הפלסטינים מתכנסים בשעה זו לדון בדרכי הפעולה. המצרים לוחצים על ארגוני הטרור שלא לפעול לאור פתיחת המעברים, מחר אמורים להגיע בכירים מצריים לאיזור, ובארגונים שוקלים את כל האפשרויות.

בין ההרוגים ערפאת אבו מרשד, מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי במרכז הרצועה וסגנו ושני פעילי חמאס.

"לא נתרשל בהגנה על אדמתנו ועמנו", מסר בכיר בארגון, "ההפצצה הישראלית היא הסלמה מסוכנת שנועדה לטרוף את הקלפים", הוסיף הבכיר דאוד שיהאב. "נבחן את כל האפשרויות – לרבות תגובה על התוקפנות הזו".

בחמאס הגיבו אף הם: "הסלמה מסוכנת וניסיון נואש לחבל במאמצים להשגת אחדות פלסטינית". לטענתם "המשך ההסלמה של האויב הציוני רק מדרבן אותנן להמשיך בדרך לאחדות ולשמור על אופצית ההתנגדות".

מוקדם יותר מסר דובר צה"ל מסר כי הושמדה מנהרת טרור שאותרה בשטח ישראל סמוך מאוד לגדר מול חאן יונס. מדובר במנהרה חדשה שהייתה בשלבי בנייה ונחשפה בזכות האמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בתגובה: "מי שמנסה לפגוע בנו אנחנו פוגעים בו. אמרתי שאנחנו מפתחים טכנולוגיה להתמודדות עם מנהרות והיום יישמנו את זה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חס וחלילה מלחמה?!

  צריך להתפלל לגאולה השלמה הרחמים ולא בכעס

  יעקב |
  הגב
 2. הלוואי מלחמה עכשיו!

  על כל יום של הפסקת אש נשלם ריבית דריבית, צריך להפסיקה מוקדם כמה שיותר

  שלום |
  הגב