הג'יהאד האיסלאמי מאיים: "לא נעבור בשתיקה"

דובר הג'יהאד האיסלאמי, דאוד שהאב מאיים בעקבות תקיפת צה"ל הבוקר להבעיר את הדרום: "צה"ל חצה את כל הקווים האדומים בפעולתו שהובילה להריגת פלסטינים ופועל כדי להעביר את הסכסוך הנוכחי לכדי קרב צבאי"

עלה ל-3 מספר הפלסטינים שנהרגו בתקיפות צה"ל ברצועה. בעקבות כך דובר הג'יהאד האיסלאמי, דאוד שהאב מאיים בעקבות תקיפת צה"ל הבוקר: "צה"ל חצה את כל הקווים האדומים בפעולתו שהובילה להריגת פלסטינים ופועל כדי להעביר את הסכסוך הנוכחי לכדי קרב צבאי", הוא אמר. לדבריו. "המקרה הזה לא יעבור בשום אופן ללא תגובה הולמת מצד הג'יהאד האסלאמי"

הבוקר, צה"ל תקף הבוקר באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, בתגובה למטען שהונח סמוך לגדר המערכת. המטען הונח אתמול סמוך לגדר בדרום הרצועה, במטרה לפגוע בכוחות צה"ל הפועלים באזור. הוא אותר ונוטרל בשעות הבוקר, לאחר שהוסווה בתוך קאטר (מספריים לחיתוך גדרות). עמדת התצפית שהותקפה צופה על הנקודה בה הונח המטען ונוטרל. משרד הבריאות הפלשתיני מדווח כי באירוע יש שני הרוגים, בני 25 ו-28.

המטען שהוטמן בקאטר:

כזכור, לפני שלושה חודשים, כוח צה"ל נפגע ממטען חבלה שהוסתר בתוך דגל שנתלה על גדר המערכת באזור קיבוץ עין השלושה. בפיצוץ נפגעו ארבעה חיילים, שניים מהם במצב קשה, אחד בינוני ואחד קל.

בשעות הלילה מטוסי חיל האוויר תקפו מספר מטרות ברצועת עזה, זאת בתגובה לחדירת מחבלים שהתרחשה בשעות הבוקר. מצה"ל נמסר שמטוסי קרב תקפו יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל, שבוצעה בשבת, כמו גם בשל ניסיונות לפגוע בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות.

"צה"ל רואה בחומרה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל". מסר דובר צה"ל.

כזכור, בסרטון שפורסם תועדה החדירה, ובו נראים ארבעה מחבלים כשהם רצים לעבר הגדר, חותכים אותה עם מזמרה, נכנסים לשטח ישראל ומיידים בקבוק תבערה לעבר עמדת צלפים של הצבא.

מצה"ל נמסר כי מלבד בקבוק התבערה שהתלקח, השאירו החשודים בשטח אוהל שעליו הכיתוב "צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלשתין". עוד נמסר כי האירוע כולו נמשך פחות מדקה.

כוח צה"ל הגיע במהרה למקום האירוע וביצע ירי לעבר המחבלים שנמלטו לשטח הרצועה. כמו כן, מסיכום נתוני הפרות הסדר האלימות שהתקיימו אמש, עולה כי השתתפו בהן כ-5,000 עזתים בלבד. מפרי הסדר השליכו מטעני צינור ורסס לעבר כוחות צה"ל, ניסו לחבל בתשתיות הביטחוניות, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר והכוחות בשטח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.