הג'יהאד האיסלאמי מאיים: "נרחיב את הירי לתל אביב"

בתגובה להודעת דוצ הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס: כי אם ישראל תמשיך להפציץ מבנים אזרחיים – אשדוד ובאר שבע ותל אביב הן הבאות בתור

חמאס והג'יהאד האיסלאמי מאיימים  כי "אם התקיפות בעזה יימשכו, נרחיב את הירי לתל אביב, באר שבע ואשדוד"

דובר צה"ל טוען הבוקר כי: "מנהיגי חמאס מסתתרים". תא"ל רונן מנליס אמר הבוקר (שלישי), שעות לאחר פגיעת הרקטה בבניין באשקלון שגרמה למות אדם ולפציעת שתי נשים באורח קשה: "הייתה כוונה אמיתית וכנה להסדרה והחלטת חמאס לבצע ירי ולשבור את הכלים תוביל לכך שהם יישאו במחיר". אזעקות נוספות נשמעו הבוקר בדרום, חלק מהשיגורים יורטו ורקטה פגעה בחצר בית במועצה האזורית אשכול ולא גרמה לנפגעים.

בתגובה הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס: כי אם ישראל תמשיך להפציץ מבנים אזרחיים – אשדוד תל אביב ובאר שבע הן הבאות בתור. דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי אף איים להרחיב את מעגל הירי אל מעבר לאשדוד ולבאר שבע: "מה שקורה מאתמול בערב ועד רגע זה הוא חלק מהתגובות המסורתיות אותן צופה ישראל. בשעות הבאות יגיע מה שהאויב לא מצפה לו. המשך התוקפנות באופן הזה – הפגיעה בבתים, במקומות ציבוריים ובמרכזים אזרחיים יוביל את ההתנגדות לקבל החלטה להרחיב את מעגל התגובה. ההתנגדות החליטה שהמתנחלים מעבר לערים באר שבע ואשדוד צריכים להישאר בסמוך למקלטים".

 

ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני הוקדמה לשעה 09:00, שרי הממשלה קיבלו הוראה לא להתראיין.

לנוכח מצב החירום יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

· מקלטים משותפים – לפתוח מייד את המקלטים המשותפים. לפנות מהם ציוד ופריטים ולאפשר שהות נוחה לדיירים.
· דלתות הכניסה – להשאיר את דלתות האינטרקום פתוחות ולאפשר לכל אדם להיכנס חופשי בעת אזעקה.
· גגות משותפים – להשאיר פתוח את פתח העלייה לגג ולאפשר לכוחות ההצלה לפעול בעת הצורך.
· הנחיות התגוננות – להמשיך ולהקפיד על מיגון נכון בשעת האזעקה: להיכנס מיד למרחב מוגן, לשהות בו 10 דקות לפחות, להימנע מצפייה ביירוט הטיל ע"י כיפת ברזל ואיסור מוחלט להגיע לזירת האירוע.

הוכח מעל לכל ספק: התנהגות נכונה – מצילה חיים!

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.