הג'יהאד האיסלאמי רומז: "המנהרה נועדה לחטיפה"

בכיר בארגון הטרור רמז "מנהרת החירות שהותקפה על-ידי האויב הייתה מיועדת לשחרור אסירינו. לתנועה תהיה מנהרה אחרת לשחרור האסירים"

ביממה שלאחר האסון בעזה,הפלסטינים מדווחים על עוד שתי גופות נוספות שנמשו מהמנהרות, ובכך מניין ההרוגים עלה ל-9, -3 נוספים מוגדרים כנעדרים.

"מנהרת החירות שהותקפה על-ידי האויב הייתה מיועדת לשחרור אסירינו. לתנועה תהיה מנהרה אחרת לשחרור האסירים", רמז בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, חאלד אל-בטש בהקשר לאפשרות שהמנהרה המתוכננת הייתה מיועדת לביצוע פיגוע חטיפה.

בכיר הג'יהאד האיסלאמי איים בעקבות האסון: "שמורה לנו הזכות – דם תחת דם". הוא ציין בדבריו כי "ידה של ההתנגדות ופלוגות אל-קודס ארוכה. נמשיך במערכתנו מתוך נחישות. תגובתנו על הפשע היא להמשיך בהכנה ובהיערכות כדי להגן על עמנו ומולדתנו. אנו נמשיך בכך עד לשחרור האסירים. נאמר לאויב שלא נאפשר לו לטרוף את הקלפים מחדש או לכפות משוואה חדשה בכל הנוגע לכללי העימות כאשר היא הולמת בבני עמנו. הנשק שלנו יוותר בידנו לא נקבל שאף אחד יפרז אותו. לא נוותר על זכותנו להתנגדות".

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אמר היום בשיחה למשפחות ההרוגים: "התגובה שלנו היא להיות מאוחדים".

"האויב הזה משלה את עצמו אם הוא סבור שבאמצעות הטבח הזה הוא יכפה עלינו כללי משחק. הנחישות שלנו חזקה ממנו", אמר הנייה. "נמשיך במאמצים להשיג אחדות פלסטינית – זהו אחד מאמצעי התגובה על הטבח הזה".

הנייה אמר עוד למשפחות: "אנחנו צריכים להתאחד וללכת בדרך הפיוס. אני קורא לרשות הפלסטינית לא לבצע תיאום ביטחוני עם האויב. בושה שהרשות ממשיכה לשתף פעולה עם ישראל ושאנו שומעים על חידוש התיאום הביטחוני בזמן שקורים דברים כאלה – יש להפסיקו".

במקביל, הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, קיים היום הערכת מצב באוגדת עזה יחד עם מפקדים בכירים נוספים הרמטכ"ל גדי איזנקוט אמר כי "פעולת צה"ל הסירה איום מעל אזרחי ישראל, והיא מצטרפות לפעולות רבות גלויות וסמויות שהכוחות עושים ויוסיפו לעשות בכל זמן ומצב". לדבריו, "מדובר בהישג מבצעי מרשים וראוי לכל שבח".

איזנקוט הזהיר "כל תגובה או פגיעה בריבונות הישראלית תיענה בנחישות ובאופן נחרץ וברור כפי שעשינו ביממה האחרונה. אנו נחושים להמשיך ולספק ביטחון לאזרחי ישראל ולתושבי עוטף עזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.