"הג'יהאד האסלאמי יתקשה להבליג"

יומיים לאחר פיצוץ מנהרת הטרור בגבול הרצועה בו נהרגו כ-9 פעילים של ארגוני הטרור, בפיקוד דרום מבהירים כי האירוע לא הסתיים

יומיים לאחר פיצוץ מנהרת הטרור בגבול הרצועה בו נהרגו כ-9 פעילים של ארגוני הטרור, בפיקוד דרום מבהירים כי האירוע לא הסתיים, "אנחנו עדיין בתוך המבצע" – כך מעריך גורם בכיר בצה"ל בשיחה עם כתבים שסבור כי הג'יהאד האסלאמי "יתקשה להבליג על הנזק הרב שנגרם לארגון הטרור"

"אנחנו נקבל החלטות נוספות, יש שלבים נוספים לאירוע", אמר אותו הגורם לחדשות 2, "צריך להיזהר משאננות ותחושת הצלחה". אנחנו נערכים במוכנות גבוהה – בכל רגע יכול להיות אירוע, דריכות מלאה – כל מי שיפעל נגדנו ונגד הריבונות ישלם מחיר יקר", הוא הוסיף.

לדבריו אותו בכיר, "ג'יהאד אמנם מתואם עם חמאס, אבל גם יכול לפעול עצמאית. הם יתקשו להבליג וזה יכול להיות ירי של רקטות או טיל נ"ט – הם בינם לבין עצמם מתלבטים איך ומתי להגיב". בעקבות החשש, הופסקו חלק מהעבודות על הגדר על מנת לא לסכן עובדים בעת הזו.

אותו גורם נידב פרטים גם לגבי המנהרה עצמה ואמר:"אפשרנו להם להגיע לשטחנו כדי שנוכל לטפל במנהרה". הוא הדגיש כי "באף שלב היא לא היוותה איום ליישובים. עקבנו אחריה לאורך כל הזמן ובחרנו את העיתוי מתי לפעול".
הגורם הבכיר הדגיש: "פיתחנו יכולת טכנולוגית שמשלימה למכשול, אנחנו מתקרבים ליעד של הסרת האיום של המנהרות ההתקפיות". מדובר בהבשלה של יכולת שצה"ל החל לפתח לפני יותר משנה, יחד עם תעשיות ביטחוניות ומשרד הביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.