הגיע הזמן לומר לשרה: תרדי ממדינת ישראל, ותרדי מבעלך

הדיקטטורה הזו של אשת ראש הממשלה, צריכה להיפסק, ומיד. צריך להעמיד את שרה במקומה, ויפה שעה אחת קודם. לא יעלה על הדעת, שבגלל קירבה והשפעתה לאיש החזק ביותר במדינה, היא תהלך אימים ותשפיע על מינויים ועל החלטות ועל דברים אחרים, שאין לה כל סמכות לגביהם. וכל זאת, תוך הטלת אימה ופחד על סביבתה. הטור של דב הלברטל

מה שמטריד ביותר באשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שהיא מתחילה באמת לחשוב שהיא בעצמה ראש הממשלה. היא מעולם לא נבחרה, והעוצמה המתגברת יותר ויותר שלה בהחלטות של בעלה, ובנעשה במדינה, מקנה לה מעמד שלא היה ואפילו לא מתקרב לשום אשת ראש ממשלה אחרת.

די לרפרף בספרו החדש של בן כספית על נתניהו, כדי להבין את גודל השפעתה של שרה. וזה מדאיג מאוד, כי מדובר בתופעה של מגלומניות. היא מעורבת בכל המינויים, מטרפדת את מי שרק נדמה לה שאמר עליה משהו שלא לרוחה, גם אם התכוון לטובתה. היא מעורבת בלוחות הזמנים של נתניהו, בנסיעות שלו לחוץ לארץ, ונוסעת איתו לכל מקום בעולם על חשבון משלם המיסים. הכל כדי למור על נתניהו, ולהשפיע בזמן אמת, ולקבל תחושה של שליטה.

מידת המעורבות שלה, חורגת לחלוטין ובכל קנה מידה ממעמד אשת ראש ממשלה, אם בכלל קיים מעמד כזה.

הביקורת כאן לא מתייחסת כלל לאופייה, או לדרך התנהלותה עם אנשים. נניח שכל זה בסדר. ויש גם להניח שהיא אשת מקצוע בתחום פסיכולוגית הילדים בו היא התמחתה. אבל מכאן ועד להחליט מי ימונה לשר, מי ימונה לשגריר, ומי ימונה לכל תפקיד אחר בלשכה, המרחק רב מאוד. עיסוקה הרי אינו מתמצה בסיוע לילדים נחשלים או בפעילות בוויצ"ו.

היא רק יודעת להתלונן שעושקים אותה, מרעיבים אותה, ושהתקשורת עוסקת בה. כדאי רק להזכיר לה, שעם ההשפעה חסרת הגבולות והתעוזה המחוצפת שהיא רכשה לעצמה, זה בהחלט מעניינו ומחובתו של הציבור להתעניין בשאלה מי היא, ולבחון את התנהגותה שאינה פשוטה בכלל. זה אגב גם נוגע ליאיר, בנה, שהחליט להיות מעורב פוליטית, וכפי שמופיע בספר של בן כספית, גם מעיז לגעור באביו במסגרת ניהול קמפיין הבחירות.

כששרה נישאה לביבי, היא הייתה שאפתנית מאוד. מאוד. יותר מכך. אבל גם סגורה ושתקנית. עומדת ברקע. הכל התחיל בפרשה בה ניתפס ביבי, והודה בה. בהסכמתה להישאר אתו, היא כבלה אותו אליה וקיבלה מעמד של מחליטה. במשך השנים מעורבותה הפוליטית והציבורית גדלה לאין שיעור.

כל איש ליכוד יודע שכדי להתקדם, או בכלל לשרוד עליו להתחנף לשרה. לומר כמה שהיא צודקת, כמה שכל מה שהיא אומרת נכון, ואיזה נכס אסטרטגי היא למדינה. מי שרק יעז לומר מילת ביקורת אחת, הוא מיד בחוץ.

הדיקטטורה הזו של אשת ראש הממשלה, צריכה להפסק, ומיד. צריך להעמיד את שרה במקומה, ויפה שעה אחת קודם. לא יעלה על הדעת, שבגלל קירבה והשפעתה לאיש החזק ביותר במדינה, היא תהלך אימים ותשפיע על מינויים ועל החלטות ועל דברים אחרים, שאין לה כל סמכות לגביהם. וכל זאת, תוך הטלת אימה ופחד על סביבתה.

כולם מפחדים לדבר על כך ולפתוח את הפה, פן יבולע להם. אין ספור לשורת הפוליטיקאים ואנשי הציבור, שלקח להם זמן להבין את זה, ומצאו את עצמם זרוקים או נידחים. לעומת זאת, אלו שהבינו זאת, ופיהם מלא נופת צופים על שרה ופועליה, כמו לדוגמא מירי רגב, באו על שכרם הגדול. ועוד איך.

אז מכיוון שהם כולם מפחדים היום לדבר, כולם, מישהו צריך לשמש להם לפה. ואולי טור זה יתרום במשהו לכך. כי הגיע הזמן לומר לשרה: תרדי ממדינת ישראל, ותרדי מבעלך.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה התועלת המעשית ממאמרך?

  נניח לרגע שאתה צודק בכל המאמר.. או בלשון הגמ' לטעמך.. האם שרה תשמע בקולך מרגע זה
  אבל מה כן הרווחת מהמאמר שלך בנושא המרכזי המדובר.. רק פרסום/רייטינג ואולי תשלום על המאמר או שהוספת לקוחות לתפקידך כעו"ד.. וכאן הבן שואל.. כשומר תורה ומצוות/חרדי/ומבאי ביתו של רשכבה"ג פוסק הדור מרן הגרי"ש אליישיב זיע"א שדקדוק ההלכה היה כל מהותו.
  ואני אמנה את הנזקים ואי האמת שגרמת במאמרך נגד התורה וההלכה כשמימלא אין כל השפעה מעשית למאמרך.
  א. אתה מתכבד בקלון חברך.. ואולי למטרות רווח ופרסום..מבזה את ביבי את שרה את ילדיו עובר על איסור לשון הרע.. ואפי' שזה מתמרא בבי תלתא עדין לא כל עם ישראל קרא שמע או מאמין לזה.. וכשאתה מוסיף את שמך למאמינים אתה גורם ליותר אנשים להאמין.. מי שרק קרא פעם אחת את ספרו של הח"ח שמירת הלשון יודע עד כמה המעשה הזה חמור בכמה וכמה לאווין ועשה..
  מי אמר לך שמה שכותב בן כספית הוא נכון.. הוא הפסיד פעמים בביהמ"ש על השמצות על שרה שלא היו ולא נבראו… אביו יצחק כספית מתנער ממנו.. קראתי פרקים מספרו.. וניכר בהם שנאה תהומית כתיבה מגמתית.. ובעיקר סותרת את עצמה מינה וביה בעובדות
  ב. מה אתה גורם בהשמצות הללו שיאיר לפיד עם סיעתו מ.ר.צ המחנ"צ ליברמן הם יקבלו את ההחלטות במדינה.. במה הם עדיפים על שרה עם המסננת של נתניהו..
  ג. אתה מוסיף ומסייע לשמאל.. ולתקשורת הישראלית.. להמשיך ולרדוף כל מי שלא חושב כמותם.. שזה כולל גם אותך אם אתה משייך את עצמך למגזר החרדי..אתה מחזק את הסגנון של מציצת הדם שלהם רדיפה והשמצות של בני אדם ברבים בלא שום הוראת התר
  ד. כאחד שמתיימר לייצג את עמדות רבו.. מה היה אומר הרבי הקדוש על מאמר שכזה..
  די כבר עם הצביעות.. עם הרדידות.. ועם חוסר מחשבה ותבונה..

  יהודי |
  הגב
 2. למה לא תקרא לביבי להתגרש וזהו?!

  ערימות של שטויות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. צודק...אבל זו ההחלטה של העם המטומטם היושב בציון...

  עם ישראל בבחירות דמוקרטיות קבע ששרה נתניהו ובעלה יזכו ב 30 מנדטים…זו עובדה.
  שרה נתניהו ובעלה בנו קואליציה מכספי ציבור למשך 4 שנים.
  הכל בידי העם המטומטם שחיפש אתונות ומצא מלכים וקיסרים.
  אז בבונים יקרים מספיק…יש גבול לכל תעלול.

  מתעב את משפחת נתניהו |
  הגב
 4. הכי מצחיק לכנות אותו האיש החזק במדינה.

  איך הוא יכול להיות כזה אם היא השולטת בכל? הוא סרח עודף שלה. ותחשבו על זה ?

  מלח |
  הגב
 5. נ-מ-א-ס!

  הלברטל לך לכל הרוחות. נראה לי גדודי אל אקצא ישמחו לקבל אותך כדובר, או שמא האגף הרדיקלי ביותר אצל החות'ים או דעא"ש. אתה עוקף בשנאה שלך לכל דבר שזז ובעיקר לימין ליהדות ולמסורת -כן ליהדות ולמסורת- אפילו את אבו אדולף מאזן. תעשה טובה, תחזור לבני עקיבא ותרד לציבור החרדי מהוריד.

  איש יהודי. |
  הגב
 6. צודק לגמרי

  בכלל הגיע הזמן לרענן את המשרה. קביעות משחיתה.

  מנחם מנדל |
  הגב
 7. דב אתה צודק

  בנושא המדיני צריך או לחל המחבלים בעזה ובגדה ולשים גדר ולהתנתק לגמרי או להגיע לפשרות בכל מחיר.. או פשרות הגיוניות מדיניות הממשלה כיום היא ממשלת ימין שמבצעת כל מה שממשלת שמאל היתה עושה. ויתור הכלה סטטוס קוו שמירה על הקים ללא חזון. בממשלות שמאל היה חזון.אצל ביבי אין לצערי

  עמרם |
  הגב