הגיע הזמן שאירופה תצטרף למאבק נגד איראן

ראש הממשלה הזכיר את אירועי התופת של ה-11 בספטמבר, כדי להדגים מדוע יש להילחם מלחמת חורמה באיראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר בישיבת הממשלה היום (ג') כי הגיע הזמן שאירופה תצטרך למאבק החד באיראן.

"אתמול ציינו 17 שנה למתקפת הטרור העצומה נגד העם האמריקני במגדלי התאומים בניו-יורק ובפנטגון בוושינגטון. הפעולה הזאת נעשתה על-ידי אל-קאעידה. אל-קאעידה העבירה את לפיד הטרור לדאע"ש, ובמקביל גם איראן מקדמת טרור בינלאומי. העולם מאותגר על ידי טרור של האיסלאם הקיצוני, שיעי קיצוני מצד אחד, בהנהגת איראן, סוני קיצוני בהנהגת דאע"ש, אבל לשניהם מטרה אחת – לחסל את חברות החופש כפי שאנחנו מכירים, לחסל את ישראל, ובסופו של דבר לחסל גם את המערב וגם אחרים", אמר נתניהו.

הוא הוסיף כי "הגיע הזמן שהעולם יתאחד במאבק נגד ארגוני הטרור. הוא עשה זאת בהיקף מסוים במתקפה נגד דאע"ש, אבל הוא אינו עושה זאת מול איראן. להפך, מה שאנחנו רואים זה שבשעה שאיראן שולחת חוליות טרור לאדמת אירופה, מנהיגי אירופה מתפייסים ומפייסים את איראן, באותו שבוע שחוליות הטרור אמורות לבצע את הפעולות שלהן, שאנחנו עזרנו בסיכולן. הדבר הזה אינו מתקבל על הדעת. הפייסנות מול איראן מסייעת למתקפה בלתי פוסקת על הערכים ועל הביטחון של החברות החופשיות, והגיע הזמן שממשלות המערב יצטרפו למאמץ החזק והברור של ממשל טראמפ נגד משטר הטרור בטהראן".

נתניהו התייחס גם להחלטת הממשל האמריקני לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון. "ארה"ב קיבלה את ההחלטה הנכונה. הפלסטינים מסרבים להיכנס למו"מ עם ישראל, ובאותה העת הם גם תוקפים את ישראל בטענות שווא בפורומים בינלאומיים. ישראל מעריכה מאוד את החלטת ממשל טראמפ ותומכת בפעולות האמריקניות, שנועדו להבהיר לפלסטינים שהסירוב להיכנס למו"מ עם ישראל והמתקפות משולחות הרסן נגד ישראל, לא רק שלא יקדמו את השלום, הן בוודאי גם לא יטיבו עם הפלסטינים".

 

השר ישראל כ"ץ אמר לפני ישיבת הממשלה כי "יש רצף של החלטות אמריקניות נכונות שמטפלות בבסיס הסכסוך ומראות שאבו מאזן לא יכול להמשיך לפעול בדו פרצופיות. אני מתפלא על אנשי השמאל בישראל שלא מברכים על המהלך".

הוא הוסיף כי ""כשמגיע נשיא אמריקני ומצהיר שאיןזכות שיבה לאף פלסטיני וירושלים היא בירתה של מדינת ישראל, כל ישראלי צריך לתמוך בכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.