הגיע הזמן שנאמר: מתתיהו לא יבוא ממודיעין עילית! – דעות

מיתיוונים,גזירות,מסירות נפש..ההיסטוריה חוזרת על עצמה
יש משהו שהישתנה?

מתיתיהו כבר לא היה יכול לראות את חילול ה' הגדול בלי לחשוב פעמיים ואחרי שסירב הוא בעצמו לזבוח לע'ז הרג את המתיוון שהתכונן לעשות את זה בעצמו..
ואז באופן ספונטני יוצאת מליבו הקריאה "מי לה' אלי".

ככה במסירות נפש ממש התחיל המרד הגדול ביוונים שנגמר בימי הלל והודאה.

כמו פעם ככה היום,קמו מתריסים כנגד תורתינו הקדושה ,הבילבול לא פוסח על אף אחד וכולל בתוכו אנשים בעלי כיפה צבעונית ושחורה שתוהים בקול. ואז ההיסטוריה נעצרת ,מתיתיהו לא מופיע!

במחשבה שנייה הוא גם לא יוכל להופיע.. ננסה לדמיין לעצמנו יהודי רם מעלה שיקרא לכול בית ישראל …כבר פה הדמיון נעצר!
יהודי רם מעלה?? איך בדיוק נראה אחד כזה ?איך הוא לבוש? ולאיזה זרם הוא משתייך?

נחזור למתתיהו שלנו, מה היה קורה אם קומץ היהודים שבא בעיקבותיו היה צריך לבדוק איזה עיתון בדיוק קורא מתתיהו הלזה? לאיזה מפלגה הוא הצביע בבחירות האחרונות? ומי זה הרב שאיתו הוא מתייעץ? חנוכה בטוח לא היינו חוגגים..לשמחתינו הם לא שאלו שאלות כאלה,אבל מה איתנו?

בושה. זו היא המחשבה הראשונה שמגיעה אחרי מחשבות כאלו. איך הצלחנו להיות כל כך חיצוניים, איך אנחנו הציבור שמאדיר את האמונה הפנימית את הצניעות הגענו למציאות כזאת…
הגיע הזמן שנאמר : מתיתיהו לא יוכל לבוא ממודיעין עילית!

בפעם הבאה שנדליק נרות נבקש שהאור הברור שהינחה את אבותינו בזמנים ההם יאיר את ליבתנו אנו ושנשכיל לדעת מה טפל ומה עיקר.בימים כאלו הבקשה היא ממש לא פשוטה..

המאמר על דעת הכותב בלבד. 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה שיבדקו בציציותיו זה משום שנשטפנו בקנאים שהם צבועים וכל תאוותם שליטה וכח ותו לא ע"ע ברקת והתביעה בבית משפט נגד המהפך שמרן הגראי"ל עשה ביתד וכו' וכו'

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב