"הגיע הזמן שעובדי המועצות הדתיות ירימו את הראש"

לראשונה מאז ההכרזה על הקמתו מחדש של וועד עובדי המועצות הדתיות בחטיבה הדתית בהסתדרות, התכנסו בערב החג העובדים להרמת כוסית חגיגית. יו"ר החטיבה הדתית בהסתדרות עו"ד רפאל מלאכי: "היחס לעובדי המועצות הדתיות – כאל סרח עודף"

 

במעמד מ"מ ראש ההסתדרות, מיכאל כוכבי, יו"ר החטיבה הדתית בהסתדרות עו"ד רפאל מלאכי, יו"ר הוועד הארצי של עובדי המועצות הדתיות יצחק דהאן ונציגי רבני הערים, השכונות, ההתיישבות וכלל עובדי המועצות הדתיות ושירותי הדת בכל רחבי הארץ, התכנסו נציגי עובדי המועצות הדתיות מכל רחבי הארץ, להרמת כוסית חגיגית בסימן ההיערכות לפעולה לשיפור תנאי ההעסקה של העובדים.

יו"ר החטיבה החרדית בהסתדרות עו"ד רפי מלאכי, התייחס בדבריו לנושא תנאי ההעסקה של עובדי המועצות הדתיות, "לצערי הרב מכל מיני כיוונים רוצים לפגוע בעובדי המועצות הדתיות. היחס של חלק מפקידי הממשלה לעובדים הוא כשל סרח עודף ולכן המאבק הצפוי לא יהיה קל".

מלאכי הוסיף, "רק לאחרונה ראינו כולנו את החתימה על הסכם הפיכתם של 300 עובדי ניקיון בבית החולים לעובדי מדינה. זהו הישג חברתי אדיר של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שמוביל מהלכים לשינוי סדר יום חברתי במדינת ישראל. אנחנו חייבים ללמוד מהניסיון המוצלח הזה כמודל עבורנו מבחינת התמדה במטרה ועבודה רציפה להבאת הישגים משמעותיים. שנת תשע"ז תעמוד בסימן המאמצים לצמצום פערי השכר בקרב עובדי המועצות הדתיות".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי המועצות הדתיות, יצחק דאהן, אמר באירוע, "אחרי פגישות הכנה רבות שקיימנו אנחנו הולכים הפעם עד הסוף. אנחנו נקבל את כל מה שמגיע לכל עובד ועובד במועצה הדתית, בצורה הכי מכובדת. ולא נסתפק בפחות מכך".

דהאן הוסיף, "אנחנו הולכים פה יד ביד עם ההסתדרות, ובעיקר עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שעושה לא מעט כדי לקדם ברמה האישית את הטיפות בבעיות והמצוקות של עובדי המועצות הדתיות".

 

באירוע השתתפו כ-150 עובדות ועובדים מכל רחבי הארץ המייצגים את כלל עובדי המועצות הדתיות. עוד נאמו באירוע, יניב שפירא, רכז המשגיחים הארצי, יו"ר וועד עובדי המועצה הדתית אשדוד הרב דניאל פרץ, נשיא ארגון רבני ההתיישבות הרב אשר זמל, סגנית יו"ר הוועד הארצי אהובה חבורה ויו"ר וועד המזכירים הארצי ישראל ימיני.

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לרפי מלאכי .
  היגיע הזמן לעשות שנוי בתפיסה . עובדי המועצות הדתיות יוצאים נפסדים מכל כיוון . רק ההסתדרות יכול לעשות סדר בבלאגן .

  דויד מבאר שבע |
  הגב
 2. כל הכבוד לרפי מלאכי .
  היגיע הזמן לעשות שנוי בתפיסה . עובדי המועצות הדתיות יוצאים נפסדים מכל כיוון . רק ההסתדרות יכול לעשות סדר בבלאגן .

  עובד מועצה הדתית |
  הגב