הגיע זמן הגאולה / אסתר קליין

אלי ישי, למרות שהפסיד, התחיל מהלך גאולתי גם אם לעת עתה לא מבחינים בו

בוקר טוב ישראל! גם אני הצבעתי לאלי ישי ואני לא מתחרטת.

הציבור החרדי איבד מנדטים לא בגלל ישי אלא בגלל שהמפלגות החרדיות לא היו מסוגלות לעשות מה שהציבור הערבי כן היה מסוגל לעשות: להתאחד. "זה לעומת זה עשה האלוקים". בפעם הזאת הסטרא אחרא התגייסה כדי להראות לנו למה מצפים מאיתנו. כדי שנקיש, נקלוט את הרמז, נאסוף את עצמנו ונזוז סוף סוף מ"איזור הנוחות" ונקבל שכל ואומץ לעשות משהו חדש באמת: להתאחד.

כבר לפני עשרות שנים ביקש הרבי מליובאוויטש להקים בארץ ישראל מה שהוא כינה "חזית דתית מאוחדת". איחוד של כל המפלגות הדתיות והחרדיות לבלוק טכני לצורך הבחירות. הבלוק הטכני הזה כשמו כן הוא, לא נועד לבטל את ההבדלים המהותיים בין המפלגות אלא רק ליצור שיתוף פעולה בין כל שומרי המצוות בארץ ישראל לצורך הבחירות.

שערו בנפשכם, אם זה היה קורה הפעם – הבית היהודי יחד עם ש"ס ויהדות התורה היו ביחד 32 מנדטים! וזה רק כנקודת פתיחה. האמת היא שאיחוד כזה היה כל כך מלהיב עבוד ציבור גדול בארץ, מסורתי ואחר, שהיה מצביע לאיחוד הזה והפוטנציאל האלקטורלי יכל להגיע גם ל 40 מנדטים ויותר.

למה הערבים יכלו ואנחנו לא?!

הרי זה היה בעצם סוף הסיפור. המפלגה המאוחדת הזאת הייתה זוכה בשלטון, וזה היה הסוף של הרבה צרות שאנו סובלים מהם. הסוף לרדיפת עולם התורה, הסוף לאפליה, הסוף למסירת שטחים לאויב הערבי. השמאל היה מתייבש באופוזיציה לנצח נצחים.

אם הרבי ביקש זאת לפני עשרות שנים, הבקשה שלו הייתה גם נתינת כוח שזה יתרחש במציאות. הרבה סבל מיותר, הרבה שגיאות הרות גורל היו נחסכות.

הייתה יוזמה כזו גם לפני הבחירות האחרונות. מדוע היא לא יצאה לפועל? מפני שליצמן וגפני לא מסוגלים "לחשוב מחוץ לקופסא"? מפני שיש להם קונספט מסוים שהם דבוקים אליו בכל מחיר? עד מתי?

אלי ישי עשה מהלך גאולתי כאשר איחד לרשימה אחת ספרדים ואשכנזים, כיפות שחורות וסרוגות. המכנה המשותף של שומרי התורה ומצוות בארץ הוא מספיק רחב ומספיק קדוש כדי לאפשר שיתוף פעולה הכרחי בנושאים שהם דיני נפשות.

העובדה שהוא לא עבר את אחוז החסימה היא מצערת, אבל היא לא משנה את העובדה שעשרות אלפים (קרוב למאה ועשרים אלף!) הצליחו להבין שזהו מהלך גאולתי, והלוואי יעשו צעדים בכיוון הזה החל מהיום.

אחדות היא כוח, פירוד הוא חולשה. מה שגורם לפירוד זה רק העלם והסתר של היצר הרע, ישות, אגו, דינים וצמצומים. באמת הגיע הזמן, בניסן נגאלו ובניסן עתידים להיגאל, להתחיל מהלכים של שיתוף פעולה מהסוג שהראה לנו אלי ישי שהוא אפשרי, והפעם לא רק במפלגת "יחד" אלא בהקמת חזית דתית מאוחדת רחבה, עכשיו כאשר כל המפלגות הדתיות והחרדיות חטפו כל אחת את המכה שלה, כולן איבדו מנדטים, כולן הפכו קטנות יותר וזה רק מפני שלא השכילו להקים חזית מאוחדת כזאת. הגיע הזמן להתקדם, לעסוק באיחוד ולא בפירוד, בהכלה ולא בדחיה, באהבת ישראל ולא בשנאת חינם. הגיע הזמן להדר מאד באהבת ישראל, זהו צו השעה. באהבת ישראל נביא את הגואל, בפרט בניסן שבו נגאלו ובו עתידין להיגאל.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן מזוז שלח 4 מכתבי פיוס דרעי הרשע לא ענה לו כלל
  דרעי דחק את אלי ישי ואת הרב מזוז לרוץ לבד וכך לזרק אלפי קולות לפח זבל
  דרעי בגלל האגו שלו הרחיק משס הראשל"צ רבנו שלמה עמר שיכל להביא עם שס 15 מנדטים כמו כלום
  אבל האגו של דרעי הוא פשוט רשע מרושע
  רבותי היו כנים: דרעי הוא מנהיג? הוא ארכיפושע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צודקת לחלוטין, הבעיה שאף אחד לא מתפקח! כל אחד חושב על עצמו, במבט צר ואנוכי.

  אברהם |
  הגב