מדיבורים למעשים / דודי שוומנפלד קורא לחכ"ים החרדים לשנות אסטרטגיה

"ציבור נאמן זה, הוכיח זה מכבר שכשהוא נקרא אל הדגל הוא צייתן וממושמע, כמיליון איש יצאו לרחובה של עיר לעצרת תפילה בקריאה לביטול הגזרה. ועומד הכן לפקודת מוריו ורבותיו לבצע כל אשר יוטל עליו. אותו קהל, אינו מסתפק בהודעה לעיתונות תהי חריפה ככל שתהיה, ומזעזעת ככל שסופג הדף" – על רקע הפסיקה השערורייתית של בג"צ קורא דודי שוומנפלד, לחכי"ם החרדיים לעבור מדיבורים למעשים

בג״ץ, בית הדין הגבוה לצדק של מדינת היהודים, בהרכב רחב ובראשות הנשיא הנכבד מר גרוניס, החליט לבטל את החלטת הממשלה ולהורות על ביטול אבטחת הכנסה לאברכים – ובכך להגדיל את מחוזות העוני. ההחלטה קשה ואפילו נוראה- ובעצם, למה לי לומר ולהגדיר. נבחרי העם החרדיים הטיבו לבטא זאת ולפניכם שלל ההתבטאויות, לפי הסדר שקיבלתי, וכמובן שאין מוקדם ומאוחר.

ח"כ גפני הביא בדבריו מן האכזריות שבדבר אך לא שכח גם לגחך על כך : "פסק הדין האכזרי של ביהמ"ש העליון כנגד לומדי התורה מתאים לתקופה שאנו חיים בה. פסק דינו של אליקים רובינשטיין מעלה גיחוך. נפעל לשינוי ההחלטה בכל דרך אפשרית, גם בחקיקה".

המשיך ח"כ מוזס והוסיף מילים על האפליה שקיימת: "ביהמ"ש נסחף אחר אווירת העליהום נגד החרדים. המדינה מממנת את הסטודנטים פי כמה מהאברכים, אבל כשמדובר בחרדים שוכח בית המשפט את אפלייתם לרעה, האם ההחלטה לפטור ממע"מ על דירה, גם תוגדר כחוסר שוויון"?

"צר לי שבית המשפט הצטרף למקהלת השנאה", פתח ח"כ אריה דרעי וביקש "לא ניתן להפוך את לומדי התורה לשק החבטות הלאומי. פסיקת בית המשפט היא קריאה לנדיבי עם מהארץ ומהתפוצות, זו העת להירתם למען עולם התורה". ליצמן טוען כי המדובר בהתנכלות והכרזת מלחמה "החלטת בג"ץ למנוע תקצוב הבטחת הכנסה לאברכים זו הכרזת מלחמה על זכויות לומדי התורה בישראל. בכך הפך בג"ץ למוציא לפועל של מדיניות ההתנכלות נגד החרדים של ממשלת נתניהו ולפיד".

"פגיעה אנושה" כך תיאר זאת ח"כ אלי ישי: "תמוהה בעיני שהתערבות בג"ץ נעשית בשם חופש השוויון, אך הימצאותו של פטור ממע"מ לדירות הניתן רק לקבוצה מסוימת מתקבל כצעד מבורך ולגיטימי. ההחלטה תפגע אנושות במשפחות ברוכות ילדים". "בג"ץ מחולל הפיכה משפטית וקובע חלוקת תקציבי מדינה". התקומם ח"כ אייכלר "החלטת בג"ץ היא בגלל שהם לומדים תורה ולא מתבטלים כפקידי השלטון. הגיע הזמן להחזיר את הבג"ץ למקומו כבימ"ש ולא כממשלה רפורמית לדיכוי החרדים".

ח"כ מקלב לא צריך טובות ולדעתו, כמו דעתם של רבים אחרים, "החלטת בג"ץ היא אפליה ושלילת זכויות. אין מדינה ששוללת זכויות בגלל לימוד תורה. אל תיקחו מאתנו מיסים ואל תתנו לנו לא תמיכות לא פטורים ולא תקציבים".
הטענות כלפי בג"ץ ושלטון האנטי, מתחזקות אצל ח"כ מאיר פרוש: "בג"ץ ממשיך בפסיקותיו המפלות כלפי הציבור החרדי, ומצטרף ללהקה של השלטון בישראל שמתעמר בציבור החרדי ככל שאפשר והיכן שניתן. הנלחמים נגד הציבור החרדי בישראל קיבלו חיזוק משופטי בג"ץ". את דבריו של מקלב מחזק יעקב אשר שפסק כי "בג"ץ בפסיקה שרירותית על ביטול הבטחת הכנסה לאברכים מוכיח כי כל רצונו בניגוח ציבור לומדי התורה וניסיון לשנות את אורח חייו ע"י ענישה כלכלית ברוח אג'נדת ממשלת נתניהו-לפיד".

הרבה מילים, תגובות וקובלנות הוציאו ח"כ במצעד התגובות: אכזרי/עלייהום/שנאה/פגיעה אנושה/דיכוי חרדים/התעמרות/ניגוח/שלילת זכויות/שרירותי – אכן מילים כדורבנות. אך מילים, מילים ורק מילים.

לא אגזים ואזלזל ואומר "מילים כמו חול ואין מה לאכול", ברור הוא כי לו, לא היו יוצאים בהודעות לתקשורת, היו באים אליהם בטענה כפולה ומכופלת- מדוע ח"כינו שתקו? כיצד לא מחו על הנעשה? אך, בכל זאת, הרשו לי במספר שורות, איש איש לפי מעלותו וכבודו, נבחרי הציבור שלנו: "האם לא הפכתם למגוחכים כלפי הציבור אותם אתם מייצגים, ושלא לדבר בפני מבקשי רעתנו, ביודעם את הריטואל הקבוע??! הם ימשיכו ויחוקקו חוקי שנאה והתעמרות שרירותיים וכל מה שיקבלו בתגובה תהיה סוללת הודעות לתקשורת המתחרים בחריפותם ובתוכן המילים המזועזע??

בשיחות אישיות עם נבחרים כאלו ואחרים יצא לי לשמוע לא אחת, שאכן כאופוזיציה הם די מוגבלים ומנסים מאחורי הקלעים למשוך בחוטים הנכונים. זה חשוב ונכון, אך ההודעות לעיתונות שנשלחות מטעמם ברעש וצלצולים, חדשות לבקרים, מזכירות לי את התכנית פופולרית ברדיו 'קול ברמה' בשם ״הדובר״. ברם, ציבור הבוחרים מצפה ליותר מאשר מלשמש כדוברים, הוא מצפה ומייחל לפעולה אופרטיבית, לעשייה בשטח. "ככל אשר יורוך", ציבור הבוחרים מוכן ומזומן לכבוד התורה ולומדיה, ללחום את המלחמה על הבית, על בית של תורה, והוא מוכן לעשות הרבה יותר מעבר לדיבורים והודעות לתקשורת.

אז מה עוד צריך לקרות ולהיחקק, כדי ששונאינו ומחרפנו, ידעו ויבינו שהם הגדישו את הסאה – כי באו מים עד נפש. מתי ישכילו לראות שרדיפתם את הדת ואת לומדי התורה הגיעה עד קצה גבול הסיבולת ושקהל ההמונים הזה, המאמין הזה, מוכן לקום ולעמוד על נפשו?

ציבור נאמן זה, הוכיח זה מכבר שכשהוא נקרא אל הדגל הוא צייתן וממושמע, כמיליון איש יצאו לרחובה של עיר לעצרת תפילה בקריאה לביטול הגזרה. אותו ציבור שיצא אז מכל רחבי הארץ ועוד אלפים ורבבות עומדים הכן לפקודת מוריו ורבותיו לבצע כל אשר יוטל עליו. אותו קהל, אינו מסתפק בהודעה לעיתונות תהי חריפה ככל שתהיה, ומזעזעת ככל שסופג הדף. אותו ציבור קורא לכם וצועק: קיבלתם מנדט להרבה מעבר למילים נאומים ודיבורים. תורתנו אומנותינו. הקול קול יעקב. אך גם יעקב אבינו היה מוכן לדורון לתפילה ולמלחמה, "כל אשר דיבר ה' נעשה ונשמע" ולה׳ הישועה!

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חודש אחד הפסקת תשלום משכנתא מצד כל החרדים, בשלב ראשון נקפיא לחודש אחד את התשלום… זה יגרום לסחרור שנראה איך בדיוק המדינה מתמודדת איתו

  אלי |
  הגב
 2. גם הכותב הרבה במילים כמו חול ואין מה לאכול, חבל שלא הביא הצעעה אחת מעשית חוץ מלהתלהם בתופי מלחמה.

  אשר |
  הגב
 3. אני לא מבין על מה אתה מתלונן.

  אסור לעמוד לבד בצריח ולהתגרות בציבור הישראלי. כך כל תקנה או חוק שרק החרדים זכאים בה תבוטל.
  לכן, יש תמיד להיכנס לסעיפים בהם יש אחרים כמו ערבים מוסלמים או נוצרים או סתם ישראלים. כמו בעתירה נגד הקיצוץ במוכר שאינו רשמי, שם העותרים הם רשתות חינוך מוסלמיות ונוצריות, אותם בית המשפט אינו שונא, ולא ירצה שיקצצו להם, ואנחנו מרוויחים מן הצד.

  לעניין אבטחת ההכנסה שבוטלה, יש פתרון פשוט מאוד. פשוט לתבוע הבטחת הכנסה רגילה כמו כל הישראלים מהביטוח הלאומי. הבטחת הכנסה זו גבוהה יותר מזו שבוטלה, וגם אינה תובענית כמו זו שבוטלה. אין צורך ללמוד בכולל יום שלם, אלא להסכים לטרטור של התייצבות שבועית בלשכת העבודה. [עבודה אמיתית, ממילא אף אחד לא יספק לאברך].
  כך, גם המשפחות יקבלו תוספת תקציב, וגם הציבור החרדי לא יהיה בולט בצריח, ובית המשפט לא יוכל לכסח אותו שוב.

  מובן ???

  חיים |
  הגב
 4. העצרת שהייתה הוכיחה את האחדות והנאמנות של כלל הציבור החרדי, "כי לא בכוח… כי אם ברוחי, אמר ה'"

  שירה |
  הגב
  • לעמוד על נפשו ???? מנין זה .יש לך משפחה ילדים תפרנס אותם אתה למה אני. תעמוד על שלך ושלך יעמוד עליך זה לא משנה צא לעבוד ותן מזון למשפחה שלך. אל תסמוך יותר עלי אתה לא מעניין אותי יותר

   משה |
   הגב
 5. קדימה לעבוד! קדימה לצבא! קדימה להפסקת ניצול שאר הציבור בישראל!

  איתמר |
  הגב
  • אתה צודק , קדימה לעבוד את ה'! קדימה לצבא ה' ! קדימה להפסקת ניצול עובדי ה' שבט הלוי
   בישראל

   שבט לוי |
   הגב
 6. הח"כים גם עושים. לא צריך להגזים. הם באופוזיציה, אז לכן לא נשאר להם הרבה מה לעשות

  יוסי |
  הגב