מבקר הקולנוע כתב פוסט והושעה

מבקר התרבות והקולנוע של גלי צה"ל גידי אורשר מעורר סערה ברשת בעקבות פוסט גזעני.בעקבות הפוסט הוא הושהה מגלי צה"ל. {"הש"סניקים היללנים מן המזרח"}

מבקר התרבות והקולנוע של גלי צה"ל גידי אורשר מעורר סערה ברשת בעקבות פוסט גזעני.

וכך כתב אורשר: בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה

אורשר כתב בפוסט: "לכל הזווידות והכחלונים, הש"סניקים מחד והקשת המזרחית מאידך והיללנים המקצועיים מן המזרח: בפעם הבאה שיהיה לכם התקף לב, וותרו על הצנתור ושימו רגל של תרנגולת על הראש – תרופת הסבתא שלכם".

 

"בפעם הבאה שאתם מצטנפים בממ"ד כשנופלים לכם טילים על הראש, התעלמו מ'כיפת ברזל' ותגידו תהילים או חכו לרחל אמנו שתגן עליכם", הוא הוסיף. "בפעם הבאה שתרצו להביא ילד לעולם ותתקשו בכך, ותרו על שרותי ההפריה המתקדמים של בתי החולים וצאו לגליל להקיף שבע פעמים את קברו של הצדיק הבבא קוסאמה".

 

אורשר המשיך, "בפעם הבאה שאתם רוצים לפרסם את הגיגיכם, עזבו את המחשב, את התוכנות והאפליקציות שפותחו בסטארטאפים מתקדמים בארץ וחזרו לכתיבה על קלף, לאיתות עם מדורות ולתקשורת בצעקות (את זה בעצם אתם עושים ממילא) בפעם הבאה שתחתמו על מכתב או פרסום כל שהוא, לא צריך להתעקש להוסיף את התואר דוקטור שאתם כל כך לא מאמינים בו מאוניברסיטה שאתם בזים לערכיה".

בפעם הבאה שאתם מנאצים כל כך את התרבות המערבית שהביאה אותנו לכל הפיתוחים וההצלחות הללו אותם חזו ואליהם שאפו מיסדי המדינה הזאת, בפעם הבאה שאתם קוראים להרוס את כל אלה ולחזור אחור, בפעם הבאה שאתם לועגים לכל מליוני ה"מזרחיים" ה"מתאשכנזים" כדבריכם שראו את הצורך בקדמה, בתפיסה מודרנית של החיים שלהם בארץ, שהלכו עם הזמן להטיב את מצבם ואת מצבה של המדינה, אנשים טובים שלא עוצרים בבכיות ונהיות ובטכניקות "חלוקה" מלאכותיות, שסומכים על עצמם כדי להתקדם ומתקדמים נהדר, בפעם הבאה שתהפכו כל הבעת דעה אחרת ל"התנשאות" ו"גזענות" כדי ללבות יצרים ולנסות להרוויח עוד כמה נקודות עלובות ברווחים הפוליטיים והכלכליים שלכם, שימו רגל של ארנבת או ערלה של תינוק על הראש וחכו לנס. וחכו, וחכו".

בשיחה עם ynet אמר וראשר: "זה ממש לא פוסט גזעני, מי שטוען לפוסט גזעני הוא גזען בעצמו. תקרא את זה טוב ותבין".

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "אין מקום לביטויים שבהם השתמש גידי אורשר ואנו מסתייגים מהן בכל תוקף, ואין זה משנה שהוא אינו עובד התחנה אלא מועסק כפרילאנס. מפקד התחנה שוחח הערב עם גידי והביע בפניו שאט נפש מהדברים. כתחנת שידור ישראלית וציבורית, נמשיך לפעול ולתת ביטוי לכלל הציבור בישראל".

מפקד תחנת גלי צהל  ירון דקל השעה את אורשר "עד לבירור, שאחריו תיבחן המשך העסקתו".

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב פרסמה תגובה ובה מסרה כי "פניתי למפקד גלי צה"ל ודרשתי ממנו לפטר לאלתר את גידי אורשר, מבקר הקולנוע של התחנה, לאחר שהתבטא באופן גזעני להחריד נגד עדות המזרח, נגד הדת והמסורת היהודית ונגד ציבור שלם שהוא אינו נמנה עליו אבל סבור כי הוא יכול לבוז לו.

 

"גידי אורשר הוא אחד משרקני הבוז שליוו את פתיחת פסטיבל הקולנוע ביום חמישי אליו מצטרפת להקה של קוטלרים וגרבוזים שמלבים את השסע והקרע בעם ומבקשים לעצמם תרבות אליטיסטית, הגמוניה שלטת, מתנשאת ומתנכרת.

 

"אורשר הוכיח עד כמה תחושת הפטרונות מושרשת עמוק בקרב מרבית "אנשי התרבות" והתקשורת מהמערב ומהשמאל", הגיבה רגב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.