מבוכה: נתניהו קטע את ישיבת הממשלה

נשבר לו: לאחר ששרי הממשלה נטשו (שוב) את ישיבתה השבועית, נקט נתניהו בצעד דרמטי

הגנון של ביבי: לאחר שבישיבת הממשלה הקודמת נתניהו זעם על כך ששרים נעדרו מהישיבה, בישיבת הממשלה הנוכחית השרים שובצפצפו וקמו ועזבו את הישיבה, בתגובה נתניהו החליט לקטוע את ישיבת הממשלה:

ראש הממשלה לא אהב את העובדה שהשרים יצאו לדבר בטלפון או לאכול במזנון במהלך הישיבה ולכן  החליט לקטוע אותה בזעם,  נתניהו קם ממקומו ועזב את החדר. רק לאחר שהשרים חזרו למקומותיהם ראש הממשלה חזר ראש הממשלה להמשיך בניהול הישיבה.

כזכור, בישיבת הממשלה הקודמת נתניהו לא אהב את העובדה כי השרים נעדרו והחליט לחייב את השרים להשתתף בישיבות הממשלה, אך נדמה כי ההתרעות מצד ראש הממשלה לא עזרו והשרים שוב מזלזלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו  אמר בפתח ישיבת הממשלה: "אחד הדברים שאנחנו צריכים לעשרות השנים הבאות זה ניצול משאבי הגז שלנו. הדבר הזה הוא חשוב. הוא לא נועד רק לספק את הצרכים שלנו היום, הוא נועד לספק את הצרכים שלנו גם בהמשך. בנוסף לזה, הצרכים הללו כוללים לא רק אספקת גז משדה אחד, אלא הזרמה של מאות מיליארדים של שקלים למדינת ישראל, דבר שהושג בוועדת ששינסקי, שנתנה לנו, למדינת ישראל, תמלוגים גדולים מאוד מהגז, בתנאי שנוציא אותו.

אני לא מתרשם מהמתקפה הפופוליסטית, אנחנו נחושים להוציא את הגז. אני הסמכתי את שר האנרגיה שטייניץ לעסוק בזה, ביחד עם מנכ"ל משרדי, והם עובדים בזה במשנה מרץ. אנחנו נעשה הכל כדי להביא לאיזון בין שני צרכים. צורך אחד זה הצורך של המשק הישראלי ואזרחי ישראל. צורך שני זה הצורך של משקיעים – צריך למצוא את האיזון.

בסופו של דבר אנחנו רוצים להביא לפיתוח של שדות נוספים, ואנחנו יודעים שמדינת ישראל צריכה להיות אטרקטיבית, כפי שמדינות אחרות הבינו שהן צריכות להיות אטרקטיביות – גם לספק את הצרכים של המשק המקומי, וגם להיות אטרקטיביים למשקיעים, כי משקיעים הם אלה שבסופו של דבר מפתחים את שדות הגז. זה קרה בכל המדינות המתקדמות שיש בהן גז, ויש הרבה. זה לא קרה במדינות אחרות שהחליטו להיכנע לתכתיבים פופוליסטיים, המשיכו להתווכח, והגז נשאר מתחת לאדמה – במקרה שלנו הוא יכול להישאר מתחת לקרקעית הים.

אני אעשה הכל כדי שזה לא יקרה, שהגז הזה יזרום. זה גם ייתן לנו אנרגיה יותר זולה וגם ייתן לנו תמלוגים לקופת המדינה. יש לנו צרכים גדולים בלי עין הרע. תודה רבה לכם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.