הגנרל פיטר פאבל הגיע אמש (ד') לביקור רשמי כאורחו של סגן ראש המטה הכללי

הגנרל ייפגש גם עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט, ראש אמ"ן אלוף הרצי הלוי וראש אגף המבצעים אלוף ניצן אלון

יושב ראש הוועדה הצבאית של נאט"ו, הגנרל פיטר פאבל, הגיע אמש (ד') לביקור רשמי כאורחו של סגן ראש המטה הכללי, אלוף יאיר גולן.

הגנרל ייפגש גם עם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט, ראש אמ"ן אלוף הרצי הלוי וראש אגף המבצעים אלוף ניצן אלון. במהלך הביקור ידונו האישים באתגרים משותפים ובהתפתחויות אזוריות.

גורם בצה"ל מסר כי "הביקור נועד לחזק את מערכת היחסים בין ישראל לנאט"ו ולהדגיש את שיתופי הפעולה הקיימים".

ישראל, חשוב לציין, חברה בוועדת הדיאלוג המזרח-תיכוני של נאט"ו משנת 1994. ב-16 בינואר 2017, הוקמה נציגות ישראלית במטה הארגון. כחלק משיתוף הפעולה המתמשך עם הארגון, השתתף סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, בשנתיים האחרונות בכנס הרמטכ"לים השנתי של נאט"ו. בנוסף, מתקיים דיאלוג מתמשך בין ענפים בצה"ל ובין הגופים והארגונים השונים הנמצאים תחת נאט"ו, וכחלק מכך, נציגי צה"ל משתתפים בקורסים המובלים על ידי ארגוני נאט"ו.

הביקור של הבכיר מנאט"ו מצטרף לביקור חשוב אחר – שהתקיים השבוע: מפקד הפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית, הגנרל קרטיס מ. סקאפרוטי,  (Gerneral Curtis M. Scaparrotti). הוא הגיע ארצה כאורחו של ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט. השניים בהתפתחויות האזוריות במזרח התיכון ובאתגרים משותפים.

גנרל סקאפרוטי ביקר במספר בסיסים ואתרים בארץ ועתיד להיפגש עם גורמים בכירים בצה"ל. זהו ביקורו השני בישראל.

ובתוך כך, אמש הגיע  שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לוושינגטון. הוא נועד עם מזכיר ההגנה של ארה"ב, הגנרל ג'יימס מאטיס.

פגישה סקרו השרים מאטיס וליברמן את כל נושאי הביטחון המשותפים לישראל ולארה״ב העומדים על הפרק ודנו לעומק בסוגיות האסטרטגיות במזרח התיכון וביניהן איראן, סוריה, לבנון ונושאים נוספים.

השר ליברמן אמר כי ישראל רואה בדאגה את הכיוון שמוביל נשיא לבנון מישל עאון ואת הפיכתו של צבא לבנון לחלק מהמערך של חיזבאללה. השרים מאטיס וליברמן הסכימו על הצורך לפעול על מנת לחזק את הכוחות המתונים באזור וליצור קואליציה שתילחם בטרור.

בסיום הפגישה הרשמית קיימו השרים מאטיס וליברמן פגישה ב-4 עיניים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.