הגראי"ל הורה: הבריכה בוטלה

בעקבות הוראת הגראי"ל: רבה של שכונת ברכפלד במודיעין עילית הגר"י זיכרמן הורה להנהלת בית ספר בברכפלד לבטל את יום הכיף בבריכה. ומה כן התיר? הפרטים

לאחר  שמרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הורה לבתי הספר שלא לצאת לבריכות או מעיינות מסוכנים, ההוראה מחלחלת גם לשטח שם מיישמים את הוראת ראש הישיבה.

לקוקר נודע, כי בבית ספר בברכפלד תיכננו לצאת הבוקר ליום כיף בספידי כיף, התכנית כללה בין היתר שהייה בבריכה של המתחם בערי יהודה. לאחר הוראת הגראי"ל, בהנהלת בית הספר שקלו מחדש האם לצאת לספידי כיף, לשם כם הם נועצו עם רבה של שכונת ברכפלד במודיעין עילית הגר"י זיכרמן שהורה "שאין חשש לצאת לספידי כיף".

אך לצד ההיתר הוא אסר על התלמידות לשהות בבריכת הספידי כיף, בהנהלה שמעו את הדברים, ושאלו האם כאופציה חלופית מותר ללכת לבריכה המקומית במושב מתתיהו, הגר" זיכרמן השיב כי בהסתמך על דבריו של מרן הגראי"ל – הוא מן הסתם היה נותן היתר ללכת לבריכה מקומית".

בעקבות הוראת רבה של ברכפלד, הנהלת בית הספר החליטה לבטל את יום הכיף בבריכה בספידי כיף, אך במקום זאת התלמידות יצאו הבוקר ליום כיף באטרקציות של הספידי כיף, אך נטול בריכה. בהנהלה החליטו לשמוע כעצת הרב זיכרמן ולצאת ביום אחר ליום כיף בבריכת מתתיהו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נראה לי ,שאין שום הבדל בין בריכת הספידי כיף לבין הבריכה במתתיהו…בשניהם לא המים הם המזיקים אלא החטא הוא המזיק ואין לפחד כלל..וכאשר אין לזה דין של מקום סכנה אין שום איסור ללכת שם ….ואשרי אדם מפחד תמיד, מהעבירות שבידיו בלבד

    מחנך |
    הגב