הגראי"ל והגר"ח: "לצרוך רק שארית"

גדולי ישראל מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי במכתב הבוקר המחזק את מערכת הכשרות 'שארית ישראל': "נקראים מנהלי המוסדות להשתמש אך ורק במוצרי הכשרות" {לאחר גל שמועות}

גדולי ישראל מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי במכתב הבוקר המחזק את מערכת הכשרות 'שארית ישראל': "נקראים מנהלי המוסדות להשתמש אך ורק במוצרי הכשרות"

לפני כשנה וחצי התחולל מהפך בכשרות כפי שנחשף לראשונה ב'קוקר'. שינויים התחוללו בבעלות המניות של החברה המפעילה את הבד"צ, והרב רפאל מנת הפך להיות בעל השליטה בה, כחלק מהמהלך צירפה ההנהלה החדשה ארבעה חברים חדשים הכפופים להנהגת הדור, הרבנים: אברהם הכהן רובין, שבח צבי רוזנבלט, ישראל זיכרמן ויחיאל יוסף במברגר.

מאז, העבירו מוסדות רבים את כשרות מטבחיהם תחת כשרות 'שארית ישראל', מלבד זאת החלו סדרת מכירות שכונתיות קבועות של עופות ובשר תחת כשרות 'שארית ישראל'. הכשרות אף סגרה שיתופי פעולה עם רשתות שיווק גדולות כמו רשת 'יש חסד' ו'נתיב החסד'.

20160322022404

הבוקר בעקבות שמועות כאלה ואחרות יצאו גדולי ישראל מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי במכתב נחרץ שפורסם הבוקר בעיתון 'יתד נאמן' המגבה את הכשרות וקרא למנהלי מוסדות לרכוש מוצרים העומדים תחת פיקוח 'שארית ישראל'.

במכתבם כתבו: "כבר ידוע שהשחיטה מהודרת של שארית ישראל מיסודו של הגאב"ד הגרח"ש קרליץ זצ"ל היא בתכלית ההידור הראוי לעלות על שולחן מלכים מאן מלכי רבנן וגם כעת עומדת השחיטה תחת פיקוחם של של הגאון רבי צבי וובר שליט"א והגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א ושאר חברי הבד"ץ אשר דואגים שהכל יתנהל על הצד היותר טוב".

הרבנים הוסיפו: "על כן נקראים מנהלי המוסדות וכל בתי האב להדר ולהשתמש אך ורק במוצרי עופות ובשר אלו ושאר מוצרי הכשרות המהודרת (אף אם יש אחרים הזולים יותר) ואין לסמוך על כל שמועות אחרות הנאמרים בשמנו בעניין הזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.