גדולי ישראל נגד האינטרנט: "למסור נפש"

מחריף המאבק החרדי נגד האינטרנט הפרוץ: הגראי"ל שטינמן והגר"ח קנייבסקי במכתבים חסרי תקדים בחריפותם {"כולנו בפחד"}

מחריף המאבק החרדי נגד האינטרנט הפרוץ ופגעי הטכנולוגיה: הערב (מוצ"ש) נערך כינוס מיוחד בראשות גדולי התורה במרכז הפיס במודיעין עילית בעקבות התפשטות התופעה. "מדי יום ביומו נופלים בחורי ישראל שדודים במגפת האינטרנט הנוראה אשר רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגיה ה' ישמור. איך נוכל לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה, באם לא נתלכד תכף ומייד לפעול בכל האמצעים שבידינו לביעור התועבה ועצירת המגיפה", פורסם.

במהלך הכינוס נשאו דברים הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון וחבר מועצת גדולי התורה, הגאון רבי אריה פינקל ראש ישיבת מיר בברכפלד, וחבר מועצת גדולי התורה, המרא דאתרא הגאון רבי מאיר קסלר והאב"ד הגאון רבי שלמה זלמן אולמן. בכינוס אף הוקראו מכתביהם של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

הגאון רבי ישראל זיכרמן הקריא את מכתבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן: "תושבי מודיעין עילית בין אלו אשר זכו שתהיה תורתם אמונתם ובין אלו אשר לא זכו לכך ה' עליהם נחיה באתי בזה לחזק בני התורה המתכנסים לטכס עצות ותחבולות נגד ניסיונות היצר אשר כבר ידוע שבכל דור יש את הניסיונות שלו ולדאבוננו אנו כולנו בפחד מהניסיון הקשה של דורנו שהוא הניסיון של האינטרנט".

הגראי"ל הוסיף: "בין השימוש עלי ידי בו עצמו או על ידי השימוש בטלפונים אשר אינם בפיקוח רבנים יראי ה' המוסמכים לכך אשר רחמנא ליצלן כבר רבים חללים הפילה, ועל כן עלינו לעורר הציבור להתגבר בניסיון שלא יימצא בתוכינו אנשים שישתמשו בדבר הזה וצריך בזה זהירות גדולה מאוד ונקווה שבזכות זה שכולם יתחזקו להוסיף תורה ומצוות ויראת שמים ונזכה שישוב חרון אף מעלינו ונגאל במהרה בגאולה האמיתית".

הגר"י זיכרמן מקריא את מכתב הגראי"ל שטיינמן. צילום: יעקב נחומי
הגר"י זיכרמן מקריא את מכתב הגראי"ל שטיינמן. צילום: יעקב נחומי

בכינוס הוקרא מכתבו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, נביא חלקים ממנו: "כל מי שעמדו רגלי אבותיו על הר סיני וקורא 'לא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם', יודע שאיסור חמור במאוד מאוד להחזיק ולראות במכשיר האינטרנט והדומים לו כי לא יימלט בשום אופן שלא ייכשל על ידו באיסורים החמורים ביותר חובה גמורה וצורך השעה לטכס עצות ולמסור נפש להינצל מהמכה הזאת שאינה כתובה בתורה שלא שיעורה אבותינו הנקראת אינטרנט המכלה את הנפש והגוף ומובילה לשאול תחתית".

ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין כתב מכתב מיוחד לבאי הכינוס: "לכינוס במודיעין עילית מוצש"ק פקודי תשע"ו, בדורות האחרונים יש אהבת תורה גדולה מאד, אך זה לעומת זה עשה אלוקים, ויש גם ניסיונות גדולים שלא היו מעולם".

"חז"ל אומרים יצרו של אדם מתחדש עליו בכל יום. בכל דור ודור יש יצרי הרע חדשים, וכעת בדור האחרון נתחדשו המכשירים האיומים, שכבר הפילו חללים רבים רח"ל, ומורידים את האדם לבאר שחת. מי שמחזיק מכשיר כזה הרי הוא נמצא קרוב לפתחו של גיהינום, וכחוט השערה אפשר ליפול, וכבר אמרו גיהינום וגן עדן כמה ביניהם טפח, אשרי הזוכה לשמור נפשו, להתרחק מכל המכשירים האסורים".

הגאון רבי דוד כהן סיפר במהלך הכינוס: "לאחר נאומי בסוגיית פגעי הטכנולוגיה בירושלים המתין לי אברך ליד הבית, האברך ישב ופרץ בבכי אמרתי לו: 'מה קרה', הוא אמר לי אתמול היית בכינוס אמרת משפט שמי שמתחבר למקומות האלה 'כל באיה לא ישובון', הגר"ד הוסיף: אני בעצמי פחדתי להגיד כי "כל" באיה לא ישובון, אמרתי כמעט כל באיה לא ישובון.

הגר"ד הוסיף: "האברך אמר לי היה לי מחשב שקניתי לכתוב חידושי תורה, היצר הרע פיתה אותי והצצתי באינטרנט ונפגעתי, בכל פעם שהילדים והאישה הלכו לישון כל לילה שעתיים שלוש חוברתי לכל הזוהמה, אני לא מתפלל, לא לומד הבית הולך לאיבוד חשבתי כל הזמן שיבוא יום שאני יצא מזה, לא ידעתי את הדרך איך לפעול, קישרתי אותו למישהו ששיך לזה והוא אמר לי שהיה תחיית המתים לאותו אברך והוא ניצל בנס".

גם בשכונת הר נוף התכנסו המונים לכינוס נגד פגעי האינטרנט הפרוץ שם נשאו דברים ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך, הגאון רבי דוד יוסף, הגאון רבי ראובן אלבז והגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת 'עטרת ישראל'.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • היהדות, כיתר הדתות, בנויה על יסודות שיקריים, מייצרת הבלים ופולחנים פגאניים והגזענות נמצאת בדנ"א שלה. עד בריאת האינטרנט עוד יכלו החרבנים ועסקני הדת לספר בדותות, להמשיך בדיכוי הנשים ולהקים כתות בדמות "חצרות רבנים". "בעזרת השם" נוצר האינטרנט על הטלפונים החכמים שלו – ועכשיו אי אפשר לברוח מהאמת. לא בכדי בוכים החרבנים – המלוכה בורחת מהם! וטוב שכך!

   ארנון כהן |
   הגב
 1. איזה גועל. מפחדים מאיבוד שליטה על המוח הרופס של התלמידים שלהם.

  הרי אותם דרשנים הם גזענים ארורים שלעולם לא יעזרו ליהודי במצוקה אם הוא לא מבני הקהילה שלהם. אני עברתי לגור בקריית ספר לאחרונה ויש תלמוד תורה מטר מהבית שלי. התחננתי שיקבלו את הבן שלי, אבל הרשעים הארורים לא ניסו לסייע בכלל, להקיא מהצביעות שלהם. הבן שלי צריך לסוע כל בוקר חצי שעה כדי ללמוד תורה. אז על מה בדיוק הם בוכים? תורה עזו מגיע לה שתאבד.

  יוחנן בן דוד |
  הגב
 2. זעיי זיכן.דם נעכדיקער טאג. דה פעד אובן שוין אנטולייפען.

  שמעון בן ארי |
  הגב
 3. חבורה של מטורפים שנולדו פגומים לשושלות פגומות בהן חולי נפש וסכיזופרנים.

  רצי |
  הגב