מסתמן: מרן הגראי"ל יורה לא להתייצב בבקו"ם

הבוקר (חמישי) לראשונה, יתד נאמן משנה כיוון ובמאמר מערכת של העיתון נכתב כי "אם יהיה ניסיון לתלוש לומדים מהסטנדר, נהפוך עולמות".

"אם יהיה צורך,  נקיים את הפגנת המיליון שתשטוף בהוראת רבותינו את הרחובות". נכתב ביתד.

בתחילת השבוע הקרוב, צפויים להגיע ראשי ישיבות מכל רחבי הארץ לביתו של הרב שטיינמן בבני ברק.  הערכה היא כי מרן  הרב שטיינמן ישנה את דעתו סביב סוגיית ההתייצבות בצה"ל מאחר ונודע לו לאחרונה כי הצבא מקים בסיס קליטה ומיון חרדי, דבר שהוגדר כ"פרצה חמורה ומסוכנת בניסיון לגייס בחורי ישיבות".

גורם המעורב בארגון הכינוס בתחילת השבוע אומר  לואלה כי "הנושא המרכזי בו יהיה "גיוסם של בחורי הישיבות והחרדים לצה"ל". לדבריו, "בסופו, הרבנים יקבלו החלטות גורליות".

גורמים נוספים מעריכים כי יתכן שהגראי"ל שטיינמן יכריע שאין להתייצב שם. ואז למעשה התנגדות הגר"ש להתייצבות בצו ראשון מתייתרת ונוצרת חזית אחידה.

צילום  אהרן ווהב חדשות 24

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה קרה ששוב ההנהגה רק אצל האשכנזים האם הספרדים חוזרים לתקופת השפל אחרי מרן הרי כל מנהיג ליטאי שנפטר הם יודעים למנות מראש את המנהיג הבא גם אם הוא היה רק רב בישיבה קטנה וכן הלאה בחסידויות ממנים גם אם לפני כן כמו בויזניץ הוא סולק ואז כשצריך החזירו אף להנהגה אז מה קורה שעדין העבדות לא יוצאת מהספרדים

  יצחק |
  הגב
 2. תראו כמה מחלוקת ושנאת חינם נשפכה והובערה בחוצות עולם על כלום אבל על כלום נו עכשיו מה באמת ההבדל בין הרב אויערבך לרב שטיינמן? כלום. זה האמת כלום. מה לעשות כל המחלוקת זה בכלל בין העסקנים מי יזכה בנתח יותר גדול של אנא אמלוך והולכים ומסכסכים בין גדולי ישראל ובין הציבור החרדי לעצמו די. די לשנאת חינם תפסיקו לעשות נזק "חבור עצבים אפרים הנח לו" אם עם ישראל מאוחד אפי' חלילה עובד ע"ז ה' מוחל לו בסטטיטסטיקה ככל שיש יותר מחלוקת ככה האנא אמלוך הכללי של כל פלג בפני עצמו יורד ביחס לאחדות אפי' כשנדמה לך שלשני יש יותר מהמוצר הזה ה' עזור שיהיה שלום בין כולם אמן

  המאסף לכל המחנות |
  הגב
 3. אם יצאו כאיש אחד בלב אחד יד החרדים תהיה על העליונה.
  כאן צריכה להיות מלחמה של מליון חרדים ודתיים נגד הניסיונות לעקור את התורה.
  צריך להחדיר בעם שהמטרה עקירת הדת והתרבות כפי שעשו לעדות המזרח.

  yeshurun |
  הגב
 4. מרן רה"י הגר"ש אויירבך שליט"א צפה את כל זה כבר מזמן

  בוקר טוב יתד |
  הגב