"תקצר את השהות בחו"ל לטובת הבחירות"

פחות מיומיים לבחירות • מרן הגראי"ל שטינמן בהוראה להגר"ש קוק נשיא ישיבת 'מאור התלמוד' שהתעתד לצאת הבוקר לגייס כספים לטובת הישיבה: "תקצר את הביקור בחו"ל ותרבה כבוד שמים" • בהוראת הגר"ח: המקובל הגר"ד קוק מטבריה התגייס לסייע ל'יהדות התורה'

פחות מיומיים לבחירות: גדולי ישראל יוצאים מגדרם להצלחת המערכה גם בהוראות יוצאות דופן לרבנים, ראשי ישיבות ועסקנים הבאים להיוועץ האם להישאר בישראל ולבטל נסיעות לחו"ל בשל יום הבחירות.

ראש ישיבת 'מאור התלמוד',הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק, סיפר אמש לתלמידיו כי אחיו הגאון רבי שמחה קוק, נשיא ישיבת 'מאור התלמוד', שהיה אמור לנסוע הבוקר למסע של שבוע ימים לחו"ל לגיוס כספים עבור הישיבה, נכנס למרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להתייעץ האם עליו לקצר את שהותו בחו"ל בשל מערכת הבחירות. הגראי"ל השיב: "כבוד שמים יותר חשוב מכסף".

כאשר נשאל הגראי"ל: "הרי מדובר בגיוס כספים עבור 400 בחורים היושבים ועוסקים בתורה"? הגראי"ל: "נכון, אבל זה כסף.. וכבוד ה' מעל הכסף".

הרב שמחה קוק תכנן תחילה לנסוע ליומיים בלבד ולקצר את שהותו בחו"ל לקראת הבחירות, אך בשל הוראת הגראי"ל החליט לבטל כליל את נסיעתו שנדחתה הבוקר למועד מאוחר יותר.

בתוך כך, המקובל הגה"צ ר' דב קוק מטבריה יצא מגדרו ונרתם לסייע לרשימת 'יהדות התורה' לאחר בקשת דודו מרן הגר"ח קנייבסקי.

הגאון רבי יצחק זילברשטיין הפנה מכתב לחתנו הרב דב קוק וכך כתב: "לחתני יקירי, הגאון הצדיק מוכתר בכתר תורה, כתר כהונה וכתב שם טוב, רבי דוב קוק שליט"א שלו' וישע רב".

"דעת הסבא קדישא מרן רשכבה"ג שעליך להשפיע ולבחור ג', וכידוע השקיע כוחות גדולים ב'דגל התורה' עם מרן רשכבה"ג הרב שך זצ"ל, ואין לך להתקשר רק עם ג' בלבד, ואל תיטוש תורת אמך". על החתום הרב יצחק זילברשטיין.
IMG-20150315-WA0308

IMG-20150315-WA0304

מרן הגר"ח קנייבסקי הוסיף על המכתב: "בס"ד לש"ב הגר"ד שליט"א חוב קדוש להורות להצביע אך ורק לרשימת ג' והרבה גופי תורה תלויים ביה, ובפרט בזמנינו והוראה זו הוא לכל העדות והחוגים".

הרבנית לאה קוק התגייסה אף היא וכתבה: "בעזרת השם יתברך בברכת אבי הקדוש הגר"י זילברשטיין לשם שמים. עם ישראל צדיקים וטובים!
עמדנו בהר סיני וראינו את האלוקים. התקשר אלינו דודי הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א ודיבר עם הרב קוק: 'מצוה גדולה לבחור ג'. וכל הבוחר ג' – שותף כמו זבולון לתורה הקדושה – ויזכה לכל הישועות". כתבה הרבנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.