הגראי"ל על הטרור: "פחד, נורא ואיום כמה אנשים נענשו"

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התבטא היום בעקבות גל הפיגועים האחרונים: "רח"ל כמה אנשים נענשו בימים האחרונים, הרי זה פחד, פחד, נורא ואיום" השבוע נחשף ב'קוקר' כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הכריע כי "אפשר ללכת לכותל, אך יש להיזהר וללכת איפה שיש שמירה" {גדולי ישראל בעקבות הפיגועים}

שרשרת הפיגועים הפיגוע שהכו את ישראל בימים האחרונים מביאים את גדולי ישראל להתבטאויות חריפות ונדירות, לאחר שהובאו ציטוטים בשם גדולי ישראל בעניין ההליכה לכותל והשהות בעיר העתיקה, כעת נודע כי גם מרן ראש הישיבה התוודע ביממה האחרונה לשרשרת הפיגועים להם הגיב בכאב.

בעלון 'פרי חיים' הובא בשם החברותא של ראש הישיבה הגאון רבי משה יהודה שניידר: "בימים אלו ששומעים דברים מחרידים מהנעשה ברחובות קריה, בהשתוללות מרצחים באופן נורא, הרי חלחלה תאחזנו".

הרב שניידר הוסיף: "כפי שהתבטא רבינו בימים האחרונים ואמר "רח"ל כמה אנשים נענשו בימים האחרונים, הרי זה פחד, פחד, נורא ואיום…" והיום לאחר מנחה התבטא בכאב ואמר "דער אייבירשטער זאלל רחמנות האבבין…" שהקב"ה ירחם".

השבוע נחשף ב'קוקר' כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי הכריע כי "אפשר ללכת לכותל, אך יש להיזהר וללכת איפה שיש שמירה". בהקלטה בלעדית שהגיע לידי 'קוקר' נשמע אחד ממקורביו שואל: "אבא אמר לגבי הכותל שיכולים ללכת אבל יש להיזהר, האם לא ללכת או ללכת בזהירות"? הגר"ח השיב: "שמישהו ישמור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.