הגראי"ל שטיינמן: "גם רשעים כמו לפיד יכולים לחזור בתשובה"

התבטאות מפתיעה נשמעה במהלך ימי ראש השנה ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהתבטא על יאיר לפיד וחבריו: "גם הם יכולים לחזור בתשובה". במהלך ה'מי שברך' לתומכי עולם התורה הוסיף: "אפילו אלו שבאוסטרליה". וביאר וכי בשביל שהוא באוסטרליה לא מגיע לו שיתברך?!

התבטאות מפתיעה נשמעה במהלך ימי ראש השנה ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהתבטא על יאיר לפיד וחבריו: "גם הם יכולים לחזור בתשובה".

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התפלל את תפילות ראש השנה עם מניין מצומצם של משפחה ומקורבים לאחר שנחלש בתקופה האחרונה, כשעלה מרן ראש הישיבה לתורה עשה 'מי שבירך' לכל כלל ישראל ולתומכי מוסדות התורה וקופות הצדקה, הגראי"ל התבטא במהלך ה'מי שברך' "אפילו אלו שבאוסטרליה". וביאר וכי בשביל שהוא באוסטרליה לא מגיע לו שיתברך?.

בסוף ה'מי שברך' הוסיף: שלא למעט את הרשעים מהברכה, זיי וועלין תשובה טאהן, הם יעשו תשובה. וכשנשאל אח"כ אם כוונתו גם לרשעים כלפיד וחבריו, אמר שגם הם יכולים לחזור בתשובה.

בעת חתימת ההסכם הקואליציוני בממשלת לפיד בנט התבטא מרן הגראי"ל: "הם (החילונים) רוצים לבדוק מי לומד ומי לא", אמר הגראי"ל שטיינמן ותמה כיצד חרדי יכול להתגייס לצה"ל, "איך אפשר להישאר חרדים עם כל המצב הרוחני הבעייתי שיש בצבא?".

בהתייחסו לשיתוף הפעולה בין בנט ללפיד אמר הרב, "מילא לפיד הינו רשע שגדל לאבא רשע אבל מדוע לבנט שהינו דתי, מפריע שעולם התורה פורח?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.