הגראי"ל שטיינמן סירב לברך: "מי שהולך למקום שמערבים קודש בחול יכול לצאת מחלל שבת"

בצל סערת ישיבת 'חכמי לב' המערבת לימודי חול, סיפור מבהיל אירע במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א: בן של אחד הגבירים שנכנס להתברך במעונו סורב לברכה לאחר שהתברר כי עולה לישיבה המערבת לימודי חול. הגראי"ל: "מי שהולך למקום שמערבים קודם בחול יכול לצאת מחלל שבת"

בצל סערת ישיבת 'חכמי לב' המערבת לימודי חול, סיפור מבהיל אירע במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א: בן של אחד הגבירים שנכנס להתברך במעונו סורב לברכה לאחר שהתברר כי עולה לישיבה המערבת לימודי חול. הגראי"ל: "מי שהולך למקום שמערבים קודש בחול יכול לצאת מחלל שבת"

הרב אתרוג ראש רשת הכוללים 'מגדל עוז' נכנס למעונו של הגראי"ל שטיינמן עם שלושה בחורים בנים של גבירים התורמים למוסדותיו, השלושה עולים משיעור ג' לישיבה גדולה.

הגראי"ל שטיינמן שנתבקש לברכם בירך את הבחור הראשון שעולה לישיבה גדולה, כאשר הגיעו לבחור השני שאל ראש הישיבה היכן אתה הולך ללמוד, הבחור שעולה לישיבה בה מערבים לימודי חול של לא ענה לגראי"ל ובמקומו ענה הרב אתרוג, אך למרבה ההפתעה ראש הישיבה סירב לברך את הבחור.

הרב אתרוג ניסה בכל זאת לבקש כי ראש הישיבה יברך את הבחור אך הוא סירב. לאחר מכן הסביר כי בחור שהולך ללמוד במקום שמערבים קודש בחול יכול לצאת תלמיד חכם מחלל שבת.

הבחור השלישי ניגש לברכה, אמר לו ראש הישיבה "תלך ללמוד בישיבה". ראש הישיבה הוסיף: "מי שלא שקוע רק בלימוד יכול ליפול שיזהר".

אחד הנוכחים במפגש אמר בשיחה עם 'קוקר': כי "התרשם מאוד מכך שהגראי"ל לא הסכים לברכו, שראו כאן שאפילו בדור חנפן ושקרן כל כך, שכל אחד מנסה לרמות את השני ולשקר עליו, וכאן יש איש אמת שאינו חושש לומר מה שדעתו האמיתית עליהם בפניהם, זה הדבר שהכי התפעל ממנו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מבחינת לימודי חול אין הבדל בין חיים ברלין להישיבה של בלטימור.
  ההבדל הוא שראש ישיבת חיים ברלין הוא בצד של ר' שמואל וראש ישיבת בלטימור בצד של ר' שטיינמן.
  ושוב פעם באים כאילו לכבד את ר' שטיינמן ורק מזלזים בכבודו. חבל

  אמירקאי |
  הגב
 2. טעות בכתבה הכוונה לר' הרשל שכטר מישיבה יונוברסיטי ולר ר אהרן מחיים ברלין

  ויטי |
  הגב
  • נשמע לי סיפור מצוץ. אני למדתי שם אין לימודי חול והגראי"ל בעצמו ביקר שם יחד עם האדמור מגור

   יואל |
   הגב