הגר"ח קנייבסקי: "לעשות גורל הגר"א על החטופים, תלך לגראי"ל"

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א התבטא כי הוא רואה חשיבות גדולה להקדים ולבוא ביום שישי הקרוב לבתי הכנסת ולקבוע סדר לימוד תורה מיוחד בערב שבת לזכותם של שלושת הנערים – ומה הוא חושב על גורל הגר"א

בצל המתקפה של 'יתד נאמן' הבוקר על הציונות הדתית, התייחס מרן ראש הישיבה הגראי"ל  שטיינמן שליט"א הבוקר לפרשה ואמר: כי הוא רואה חשיבות גדולה להקדים ולבוא ביום שישי הקרוב לבתי הכנסת ולקבוע סדר לימוד תורה מיוחד בערב שבת לזכותם של שלושת הנערים שישובו במהרה לבתיהם.

מרן שליט"א ציין, כי ימי שישי הם ארוכים ואין כל קושי להערך מוקדם לשבת ולקבוע לימוד תורה.

כן ביקש מרן באופן מיוחד מכל אירגוני הקירוב לעורר גם אנשים הרחוקים משמירת תורה ומצוות, שישתדלו בשמירת השבת, כשהוא מדגיש את חשיבות השבת לזכותו של עם ישראל והנערים החטופים.

את הדברים אמר מרן ראש הישיבה שליט"א גם במענה לפניית המשפחות אליו, "לצאת בקריאה מיוחדת של חיזוק לזכות ילדיהם היקרים".

בני משפחתו מספרים  כי  מרן שליט"א נאנח לשמוע על הבשורה המרה, אוי.. וויי.. וויי.. מלווה באנחות כבדות, זוהי התגובה של מרן ראש הישיבה שליט"א, כל פעם שעולה לפניו זכרון הנערים היקרים שנפלו בימים  אלו בשבי, ומתפלל עליהם שיחזרו בשלום.

 נכדו הרה"ג ר' גדלי' הוניגסברג שליט"א  סיפר למרן רה"י שליט"א, שבא אחד למרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א וביקש ממנו שיעשה גורל הגר"א לדעת מצב הנערים והיכן הם נמצאים, ובכך לא יצטרכו החיילים לסכן את עצמם בחיפוש אחריהם.

השיב לו מרן שר התורה שליט"א: "לעשות גורל הגר"א צריך אחד שיש לו רוח הקודש, תלך אצל מרן ראש הישיבה שליט"א שיעשה את זה".

הגיב על זה מרן רה"י שליט"א עם חיוך: "לי יש רוח הקודש?!" ולגופו של דבר הגיב רבינו, למה יש עגונות, יעשו גורל הגר"א ולא יהיו עגונות? אלא משמע שלא הכל יכולים…ועלינו להתפלל שה' יעזור שיחזרו בשלום.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה בשום חטיפה לא ביקשו גורל הגרא ועכשיו מספרים זאת מעניין……………

  יוסף |
  הגב
 2. למה אף פעם לא אומר להתחזק בצניעות??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • רשע מרושע אפיקורס כמה מכתבים יש למרן שליט"א על צניעות רק אין לך זמן לקרוא את זה כי אתה עסוק במשיכת זנבות כלך לך לאוירבך והכת שלו, שלא יהיו לך קושיות על גדולי הדור האמיתיים

   עציץ רקוב |
   הגב