לאחר שאיבד את הכרתו, הגר"א ברלנד יישאר לאשפוז תחת השגחה(וידאו)

הגאון רבי אליעזר ברלנד נעצר על ידי המשטרה עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. הוא נחקר בשטח נמל התעופה ובהמשך יוחלט האם, בשל מצבו הבריאותי, הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. הרב אושפז בבית החולים 'אסף הרופא' לאחר שאיבד את הכרתו והתמוטט בעת מעצרו. במהלך הלילה הקרוב יישאר להשגחה בבית החולים

הגאון רבי אליעזר ברלנד נעצר על ידי המשטרה עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. הוא נחקר בשטח נמל התעופה ובהמשך יוחלט האם, בשל מצבו הבריאותי, הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. הרב אושפז בבית החולים 'אסף הרופא' לאחר שאיבד את הכרתו והתמוטט בעת מעצרו. במהלך הלילה הקרוב יישאר להשגחה בבית החולים.

הר ברלנד שהה תחילה במתקן בתוך נמל התעופה בן גוריון, שם הוא נעצר ושם גם החלה חקירתו. עדיין לא ברור אם בשל מצב בריאותו הוא יובא להארכת מעצר, וייתכן שההליך הזה יתקיים בשל המגבלות הרפואיות במתקן של שירות בתי הסוהר.

(באדיבות רשת)

על פי הודעת המשטרה, "השלמת הליך ההסגרה הבוקר היא ביטוי נוסף לפועלן הנחוש והמקצועי של משטרת ישראל, הפרקליטות ורשויות האכיפה בארץ ולשיתוף הפעולה ההדוק עם רשויות אכיפה בעולם, אשר אינו תחום בגבולות הזמן והמקום".

מוקדם יותר הוארך מעצרו עד ליום חמישי הקרוב. במהלך היומיים הקרובים ככל הנראה יתבצע עימות בין הרב למתלוננות. המשטרה ביקשה להאריך מעצרו בשבעה ימים, אולם בית המשפט קיבל את עמדת באת כוחו עו"ד תורן לפיה יומיים מספיקים לעריכת העימות.

במקביל, צפויים חסידיו להקים מאהל מחאה מול כלא ניצן במטרה ליצור לחץ ציבורי שיוביל לשחרורו מהכלא. בשיחה עם חסידיו הם מזכירים את ישיבת 'שאגת אריה' שהוקמה לאחר כליאתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי בשעתו, ואשר הוביל את הלחץ הציבורי לשחרורו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.