הגר"ד כהן במסר של שלום: "אין לנו מלחמה עם אף אחד"

ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן, מרבני 'דגל': "יש כאלו שאומרים: ניצחנו את אלו וניצחנו את אלו. אבל לא זה הנושא של המערכה, לא באנו כאן למלחמה ובפרט שמדובר על יהודים יראים וחרדים לדבר השם". צפו

בנאום שנשא אמש ראש ישיבת 'חברון', הגר"ד כהן, מרבני דגל התורה, הוא הביא עמו דווקא מסרים של פיוס ושל שלום לאחות, אגודת ישראל.

את הדברים אמר בכנס דגל התורה אמש, מוצ"ש, בשכונת רמת שלמה בירושלים.

הגר"ד כהן בכנס ברמת שלמה: "הייתה סכנה נוראית שאי אפשר לתאר במילים שאדם שהיה דגל לטומאה בירושלים בעשור האחרון, היה נבחר. הוא היה מחלן את העיר ומכניס את הרפורמים, ברוך השם שניצלנו".

בהמשך אמר הגר"ד: "יש כאלו שאומרים: ניצחנו את אלו וניצחנו את אלו, ואנחנו נמצאים פה והם שם. אבל לא זה הנושא של המערכה שעמדנו בה, לא באנו כאן למלחמה ובפרט שמדובר על יהודים יראים וחרדים לדבר השם".

הגר"ד הוסיף: "אין לנו שום יסוד של מלחמה עם אף אחד, והצהרנו את זה בפה מלא. אנחנו לא במהלכים של רחוב של ניצחון כלפיהם".

צפו בוידאו:

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממתי תפקידו של ראש ישיבה להתעסק בפוליטיקה? מה מצב התורה אצלו בישיבה הוא כבר

  גמר לברר? כמה הם למדו בחודשים האחרונים הרב יודע? ובעצם למה שילמדו הבחורים? הם לא אמורים להיות יותר טובים מראשי הישיבה שהפוליטיקה מעל הכל אצלם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יואיל כבודו לעשות מבחן לבחורי ישיבתו שחודשים לא פתחו ספר ויבדוק את הישגיהם? בטוחני

  שגם אם יבדוק בכמה ירדה יראת השמים ואמונתם בקב"ה זה יצנח מטה . מה שכן יעלה וינסוק אצלם זה הכוחי ועוצם ידי עשו לי את החיל הזה. אמונה בבחור בן 28 שגדולי ישראל אמורים היו לזעוק כנגדו כי כולם ידעו שהוא מספר לסבו מה שהוא רוצה ועונה תשובות משמו של הסבא. ראינו את הסרטון בכותל שר חיים אפילו לא יודע מה יש שם ובנו בחוסר סבלנות עונה לו זה בשביל הבחירות מחר בירושלים. לא בשביל ליאון ולא שזה במקום יוסי דייטש החרדי. כלום נאדה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ספר תורה שכתבו מין ישרף ישרף ישרף ישרף ישרף - שהללו מכירין בקב"ה וכופרין בו, דודאי לשם עבודת כוכבים כתבו - וחובה לשרוף את ספרי התורה שכתבו המינים, הן ספרי תורה שנכתבו על ידי מינים, והן ספרים העוסקים בהשקפת עולמם של המינים. ומצוה לשרפם מפני שאינו מאמין בקדושת השם ולא כתבו לשמו, אלא שהוא מעלה בדעתו שזה כשאר הדברים, כמו גזירת חוק גיוס השמד והזימה, והואיל ודעתו כן לא נתקדש השם, ומצוה לשורף

  מה???? הביקור של ליברמן בבית הגר"ח בגלל לכתוב אות בספר תורה? שיכניס בנו בקרוב??? הלא ספר תורה שכתבו מין ישרף ישרף ישרף ישרף ישרף – שהללו מכירין בקב"ה וכופרין בו, דודאי לשם עבודת כוכבים כתבו – וחובה לשרוף את ספרי התורה שכתבו המינים, הן ספרי תורה שנכתבו על ידי מינים, והן ספרים העוסקים בהשקפת עולמם של המינים. ומצוה לשרפם מפני שאינו מאמין בקדושת השם ולא כתבו לשמו, אלא שהוא מעלה בדעתו שזה כשאר הדברים, כמו גזירת חוק גיוס השמד והזימה, והואיל ודעתו כן לא נתקדש השם, ומצוה לשורפם!!!! היינו מצוה גדולה.

  כלומר, מותר וחייבים לשרוף אף את השמות הקדושים שבספר, משום שלמעשה אין בהם שום קדושה כלל, שכן הם נכתבו לשם עבודת כוכבים. כמ"ש הרמב"ם (הלכות יסודי התורה ו, ח) שהביא אף הוא הסבר זה, שלפיו אין קדושה בשמות כלל וכלל.

  ספר תורה שכתבו מָסוֹר, עבד, אשה, קטן, כותי, אפיקורס, ישראל מומר, כמו ליברמן – פסולין. "יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם". הכופר בתורה כמו ליברמן שר"י אין לעבור דרך פתח ביתו, וכל שכן שאין לקרוא בספריו, ואפילו אם כתב ספר תורה אסור לקרות בו, וחייבים לשרוף הספר מיד, כבר לימדונו רבותינו "ספר שכתבו מין יישרף", ככה שגם אם התוכן כשר, אין לקרוא בו, ובטח ובטח שלא להמליץ עליו שום טובה. "יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם".

  יהי רצון שנזכה לראות במפלתן של רשעים בקרוב, ובפרט במפלתן של חכי"ם חרדים גוזרי גזירת הגיוס מדגל וכו', עליהם נאמר "יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם", ושד' יתברך יחזיר את כל עם ישראל בתשובה שלימה, בקרוב מתוך רחמים גמורים, וביטול גזירת ליברמן = גזירת גיוס השמד והזימה בצה"ל בפועל ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חחח טול קורה מבין עיניך. צביעות ושקרים היו ונשארו ענראה נר לרגלי דגל

  מה קרה, הם הולכים וקורסים אט אט ועוד מעט יש בחירות כלליות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב