הגר"ד לאו: "יש בארץ פגיעה מתמדת במסורת"

במכתב ברכה לדיינים ורבנים לכבוד ראש השנה, הצהיר הרב לאו: "חובה לעשות שכל מי שרוצים לשנות את ייחודיות עם ישראל – לא יצליחו"

במכתב לרבני ודייני ישראל, ערב ראש השנה, כואב הגר"ד לאו, הרב הראשי, את המצב היום בישראל בו יש פגיעה מתמדת במסורת היהודית.

בדבריו כותב הרב לאו לרבנים: "ערב ראש השנה החדשה – שנת תשע"ט, אברך אתכם ואת בני משפחתכם ביחד עם כל בית ישראל בברכת שנה טובה ומבורכת, שנת השקט, בטחה, שלום ושלווה.

"עומדים אנו בסופה של שנה שחולפת ועל סיפה של שנה חדשה. בנימה אישית, מבחינתי זו אינה רק התחלה של שנה חדשה. אמנם חמש שנים אני שותף למערכת בתי הדין אך כעת, עם כניסתי לכהן כנשיא בית הדין הגדול אני עוסק ראשי ורובי בסוגיות העומדות על סדר היום בנושאים אלו. ערכתי שיחות אישיות עם חלק מהדיינים, עם הנהלת בתי הדין, למדתי רבות ואני עדיין לומד. אני מתפלל ומקווה שביחד נשכיל להצעיד מערכת זו לרום מעלתה וחשיבותה. אכן, שנה חדשה זו התחלה וזו הזדמנות לחדש ולשנות.

"המצב כיום בישראל שיש פגיעה מתמדת במסורת ישראל. אין בכוחנו, לצערי, לעקור את הדברים מן השורש. אני חש מידי יום את דברי חז"ל "בכל יום ויום בת קול יוצאת מהר חורב ומכרזת ואומרת, אוי להם לבריות מעלבונה של תורה". מתוך הארת פנים עלינו לקיים את חובתנו לשמור שלא יתבטל ח"ו משפט התורה בישראל, לצפות לימים שיקויים בנו "ואשיבה שופטיך כבראשונה ויועציך כבתחילה".

"בתפקידנו אנו מייצגים את תורת ישראל, בהוראותינו אנו מכריזים "לא ככל העמים בית ישראל". חובה עלינו לשמור על ספר היוחסין של העם, ולעשות ככל שניתן שמי שרוצים לשנות את ייחודיותו של עם ישראל דרכם לא תצלח.

"נישא עינינו ליושב במרומים שתכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה. נתפלל יחדיו לשנה ברוכה ושמחה לכל יושבי הארץ, לשנת אחדות וקהילה לכל בית ישראל", מסיים הרב את המכתב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.