הגר"ד לאו על המתיחות עם הגר"י יוסף: "אם כל אחד לא מתערב בזולתו, הכל בסדר"

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו אומר בראיון חג לרונן גרוס: "יש תמיד שועלים קטנים שמחבלים בכרמים"

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו התייחס בראיון חג לרונן גרוס ב'קול ברמה', למתיחות השוררת בין שני הרבנים הראשיים, הגר"ד לאו והגר"י יוסף שליט"א:

"לכל אחד בתחום העבודה שלו יש את הרעיונות שלו כיצד להגדיל תורה", אמר הגר"ד. "אם כל אחד עובד בתחומו ולא מתערב בתחום זולתו אז הכל בסדר .ואם מתערבים אז אפשר להגיד טעיתי עסקתי בדברים שלא שלי".
על הרקע למתיחות שנוצרה בין שני הרבנים הראשיים אמר הגר"ד: "יש תמיד שועלים קטנים שמחבלים בכרמים. ביום שנבחרנו ניגשתי אליו (לראשון לציון), אז לא היה לו ניסיון ברבנות סיפרתי לו מה שעשיתי במודיעין, שם אמרתי לרב השני אתה יכול לתת עצה אבל לא להתערב. זה גם הדבר הנכון שצריך לעשות פה ברבנות".
הרב בפנה את האצבע המאשימה כלפי הסובבים את הראשון לציון: "כתוב בתורה ויהי ריב בין בן רועי מקנה אברהם לבין רועי מקנה לוט , אומר הספורנו שם: המריבה היתה בין הרועים בלבד אבל הכנעני והפריזי רואים וחושבים שהמריבה בין אברהם ללוט.
אומר אברהם ללוט: היפרד נא מעלי! אמרתי לו: את האפשרות של היפרד נא מעלי אין לנו כל כך… מה שכן – יש לנו לזכור שהיהודי והיהודיה יושבים בארץ אז אם אתה תשמור על הרועים שלך שלא יעשו דברים לא ראויים ויהיה קידש שם שמיים".

בנושא מאבק הכשרויות בישראל, אמר על אלו שמערערים על בלעדיות הכשרות של הרבנות: "בעשור האחרון ישנו מאבק קשה מול אלו שרוצים "מדינת כל אזרחיה" מול אלה שהם "שומרי החומות" כמו הרבנות הראשית לישראל".
על אלו שמעדיפים רק כשרות של בד"צים: "בלי הרבנות הבדצי"ם לא יסתדרו. מה שחסר לנו זה יחסי ציבור אבל אני לא הכתובת".
על הביקורת המושמעת כנגד משגיחי הכשרות מטעם הרבנות אמר: "להגיד שמשגיחי הכשרות לא ישרים בגלל שהם מקבלים משכורות מידי אלו שהם מפקחים עליהם זו בושה זו הוצאת דיבה על כל משגיחי הכשרות".

הראיון המלא ישודר ביום שישי ערב חג ראשון בשעה 11.00

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.