הגר"ד קוק: "לחיילים הקרביים יש הרבה עוצמה"

כשנשאל הגר"ד קוק בראיון לטלויזיה על היחס לחיילים, אמר: "חיילים שמתגייסים לקרבי – יש להם הרבה עוצמה"

בראיון שערכו בערוץ התאגיד 'כאן' עם הרב המקובל הגר"ד קוק שליט"א, כנשאל הרב על נושא החיילים ויום הזיכרון, אמר הרב: "כל החיילים שנמצאים בקרבי ומסכנים את עצמם בשביל עם ישראל – יש להם מלא עוצמה. אם הוא מוכן לסכן את עצמו ולדעת שהוא יחזור במצב אחר לגמרי, חייל כזה הוא דבר גדול".

צפו בדבריו:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טעות גדולה של הרב

  כי השלטון מאזין ומנצל אמירות מסוג זה לרדוף את עולם התורה, אני אומר את זה מבלי להכנס לעצם הדברים, שכידוע הצבא מושתת על כפירה, והם מאמינים רק בכוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה.

  יוני |
  הגב
 2. ידוע שמרן הגר"ע יוסף הורה: לומר תחנון ביום העצמאות. במכתב שהתפרסם מאת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בנושא יום העצמאות, מגלה את דעתו בדבר אמירת תחנון ביום זה. מדובר בשאלה שמרן זצ"ל נשאל מאת "ישיבה לצעירים מעיין חיים ושלום" – אשקלון. במכתב נשאל: "לכבוד מרן שליט"א נשיא ישיבתנו הקדושה. אחרי דרישת שלום, הננו בזאת לשאול לדעתו דעת עליון כיצד עלינו לנהוג ביום העצמאות וביום ירושלים, האם לומר תחנון ולהתפלל כרגיל מידי יום, כנהוג בישיבות הקדושות, או ח"ו לנהוג אחרת? נודה מאוד למעכת״ר אם ישיבנו תשובה ברורה בנושא". ענה להם מרן פוסק הדור זצ"ל בכתב ידו: "לומר תחנון בימים הנ"ל, להתפלל כרגיל, וללמוד בהתמדה ביתר שאת וביתר עוז". אז גם אומר מרן זצ"ל: "ואנחנו מתפללים עוד להקב"ה שיוסיף אחריתנו לראשיתנו ויהיה לנו ממשלה שכולם יראי שמיים, כולם צדיקים, כולם אוהבים את התורה" ולא משומדים וכו'. המדינה קיימת רק בזכות התורה, ולא להיפך. שהמדינה תגיד 'תודה' ללומדי התורה, שרק בזכותה היא קיימת, ולא להיפך, חד וחלק!!

  ידוע שמרן הגר"ע יוסף הורה: לומר תחנון ביום העצמאות. במכתב שהתפרסם מאת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל בנושא יום העצמאות, מגלה את דעתו בדבר אמירת תחנון ביום זה.

  מדובר בשאלה שמרן זצ"ל נשאל מאת "ישיבה לצעירים מעיין חיים ושלום" – אשקלון. במכתב נשאל: "לכבוד מרן שליט"א נשיא ישיבתנו הקדושה. אחרי דרישת שלום, הננו בזאת לשאול לדעתו דעת עליון כיצד עלינו לנהוג ביום העצמאות וביום ירושלים, האם לומר תחנון ולהתפלל כרגיל מידי יום, כנהוג בישיבות הקדושות, או ח"ו לנהוג אחרת? נודה מאוד למעכת״ר אם ישיבנו תשובה ברורה בנושא".

  ענה להם מרן פוסק הדור זצ"ל בכתב ידו: "לומר תחנון בימים הנ"ל, להתפלל כרגיל, וללמוד בהתמדה ביתר שאת וביתר עוז". אז גם אומר מרן זצ"ל: "ואנחנו מתפללים עוד להקב"ה שיוסיף אחריתנו לראשיתנו ויהיה לנו ממשלה שכולם יראי שמיים, כולם צדיקים, כולם אוהבים את התורה" ולא משומדים וכו'. המדינה קיימת רק בזכות התורה, ולא להיפך. שהמדינה תגיד 'תודה' ללומדי התורה, שרק בזכותה היא קיימת, ולא להיפך, חד וחלק!!

  אשריכם המקדשי שם שמים ברבים לכבוד הקב"ה |
  הגב