הגר"ח העיד: החזון איש שייך לתשב"ר(וידאו)

גדולי ישראל יוצאים מגדרם להצלת ת"ת תשב"ר: במצגת מיוחדת שהופקה נראים גדולי ישראל וראשי הת"ת מעידים על ההיסטוריה ומברכים על העתיד. מרן הגר"ח קנייבסקי: "החזון איש היה שייך לשם, הדבר הראשון זה הילדים הם יהיו אחרי זה בחורי ישיבה ורבנים הם ההתחלה". {צפו במצגת}

בשבועות האחרונים יצאו גדולי ישראל מגדרם להצלת תלמוד תורה תשב"ר שנקלע לקשיים עצומים. תשב"ר הנו מהת"תים הוותיקים והגדולים בישראל, ראשי ישיבות, ורבנים בכירים בציבור החרדי הנם בוגרי הת"ת. כעת, מתפרסמת מצגת נדירה בה משחזרים מנהלי התלמוד תורה את ההיסטוריה הנדירה של התלמוד תורה מיום קיומו.

https://vimeo.com/150998541
{הופק ע"י מירי קסובר}

במצגת המתפרסמת כאן ב'קוקר' נראים מנהלי ומייסדי הת"ת מספרים על העדויות הנדירות של גדולי ישראל זצ"ל בעת הקמת הת"ת. הגאון רבי משה הלוי מנה"ל הת"ת משחזר את ברכותיו ועצותיו של הסטייפלער זצ"ל בעת הקמת הת"ת. הרב הלוי סיפר כי הרב מפוניבז' התבטא בפניו על הת"ת: "חיידר כזה לא היה מאז שהמשכילים החריבו את החדרים בליטא. לא היה חיידר כזה שהולך לפי מסורת בקדושה ובטהרה".

במהלך המצגת נראים גדולי ישראל מברכים את ראשי ומנהלי הת"ת. מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שהוצגו בפניו הקשיים שחווה הת"ת על ידי הרב אליהו מן והנגיד הערשי פרידמן התבטא כי "החזון איש היה שייך". והוסיף: "הדבר הראשון זה הילדים, הילדים יהיו אחרי זה בחורי ישיבה, אברכי כולל – רבנים, אבל הילדים הם ההתחלה". אמר הגר"ח קנייבסקי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נא להתעורר מיד ולבטל "גזירת גיוס המחודש" ע"י המשכילים פלג השמד ערב רב.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב