הגר"ח לראש הכולל: "לא חייבים ללכת לכנס של הרב אברג'ל"

הכרעה משמעותית • במענה לשאלת ראש כולל מבני ברק העומד תחת חסותו של הרב יורם אברג'ל, האם חייב להשתתף בכנס של 'יחד' בראשות הרב אברג'ל משום "הכרת הטוב" השיב הגר"ח קנייבסקי: "אתה לא חייב להגיע ותפרסם את הדברים" • גפני: "הרב אברג'ל אמר כי רבותיו הם הגראי"ל והגר"ח".

אלפים משתתפים הערב בעיר נתיבות בכנס בחירות גדול של תנועת יחד בראשות ראש ישיבת כסא רחמים הגאון הרב מאיר מאזוז והגאון רבי יורם אברג'ל.

ראשי כוללים הכפופים למרותו של הרב אברג'ל ואברכים רבים בכוללים קיבלו הוראה חד משמעית כי עליהם להתייצב בכנס הבחירות. לטענת כמה מהאברכים אף הובטחה תוספת למלגה החודשית למי שיתייצב בכנסים.

ברדיו 'קול חי' דווח כי אחד מראשי הכוללים של הרב אברג'ל בעיר בני ברק שאינו מזוהה עם מפלגת 'יחד' נכנס למרן הגר"ח קנייבסקי ביום תענית אסתר לשאול האם מחוייב להגיע לכנס שעורך הערב הרב אברג'ל משום הכרת הטוב,? הגר"ח השיב: "בשום אופן לא חייב ותפרסם את הדברים".

ח"כ גפני שעלה לשידור ברדיו 'קול חי' הגיב על הסיפור כי "הרב אברג'ל בעצמו אמר בבחירות הקודמות כי רבותיו הם הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי, אם כן ודאי שצריך לעשות את מה שהגר"ח קנייבסקי הורה".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

כזכור, לפני שלושה שבועות הודיע הרב אברג'ל כי יצביע למפלגתו של אלי ישי. הרב אברג'יל כתב במכתבו: "הריני להודיע כי אני מצביע למלגת 'יחד' בראשותו של הגאון העצום רבינו מאיר מאזוז וחשב לחזק את ידיו מתוך שמחה ואחדות ולהצביע יחד".

הרב אברג'ל הוסיף: "ואבקש מחבריי מתנועת ש"ס שייקחו את שיקולי בהבנה ובשמחה, ולאחר יום הבחרות נעשה הכל לאחד את השורות ולנהוג בשיתוף פעולה למען כבוד שמים".

הרב אברג'ל, הוא ראש קהילת "רב פעלים", פרישתו מגלריית הרבנים של ש"ס היא בשורה רעה למפלגה. הוא עומד בראש רשת של כוללים ספרדיים, מהגדולות בארץ, יש טוענים הגדולה ביותר, עם אלפי נפשות, ובעבר הניע המונים למלא את אצטדיון יד אליהו בתל אביב בכנסי הבחירות של ש"ס.

לפני שנה, בפרשה שהרעידה את נתיבות, הוטל על הרב אברג'ל מעצר בית בחשד כי ניסה לסחוט באיומים את הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), אף הוא מהעיר, באמצעות איש העולם התחתון שלום דומרני, שנעצר גם הוא. דומרני יצא עם כתב אישום, אבל הרב אברג'יל שוחרר בלא כלום.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לאבא של חברי שהוא ראש כולל הרב קניבסקי הורה לנסוע עם כל האברכים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איפה שיש הצלחה הליטאים וגפני גוזרים קופון זו דרכם
  הם חיים בבועה של סנוביות אני אני אני השאר אפסים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הוא אמר מותר לך לא ללכת.
  הוא לא אמר אסור לך ללכת
  יש לכם בעיה בהבנת הנקרא ?
  או שאתם כותבים מתוך הרהורי לבכם ?

  אלי |
  הגב
 4. מה המרחק בין 'לא חייב ללכת' לכותרת של הכתבה 'אסור ללכת'? זו הטעייה מכוונת.

  מישהו |
  הגב
 5. אבי היה אצל רב חיים והורה לו ליסוע עם כל האברכים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב