מרן הגר"ח מירר בבכי: חיילים הלכו כצאן לטבח! (וידאו) (תמונות)

בסרטון שתיעד הצלם שוקי לרר, נראה הגר"ח כשהוא ממרר בבכי במהלך בר מצווה לנכדו של רבי אליהו מן נאמן ביתו, מרן שר התורה התייפח לאחר ששמע על מותם של החיילים בעזה.- צפו בסרטון המרגש

בימים אלו שעם ישראל נמצא במלחמה מול החמאס, ובצל הדיווחים על החיילים שנהרגו היום ברצועה, מירר מרן שר התורה  הגר"ח קנייבסקי בבכי מר ובכאב על הצער הגדול שעובר על עם ישראל.

[alooma ref="d1ccbecf72bbfd34bd59b576706d4f8d.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בסרטון שתיעד הצלם שוקי לרר, נראה הגר"ח כשהוא ממרר בבכי  במהלך שמחת בר מצווה לנכדו של רבי אליהו מן נאמן ביתו של הגר"ח קנייבסקי, מרן שר התורה מחה דמעה לאחר שהתרגש מסיפור עתיק יומין שסיפר רבי אליהו מן על מלחמת ששת הימים בהקשר למלחמה.

וכך  סיפר רבי אליהו מן: "כשסיפרוו לר' דוד סולביציק מירושלים, על כך שאחד האברכים לא ישן במקלט, היה פחד נורא! הייתה שם אשה עגונה שבעל עיגן אותה ביסורים נוראים והיא פנתה לרבונו של עולם בתחינה ובדמעות שליש.

כשהעבירו את הדברים לפני רבני ירושלים הוא הכריז בקול:  "המלחמה נגמרה"! עם דמעות של אשה עגונה, המלחמה נגמרה!, אנחנו החזית! בני התורה שלומדים הם אלו שמגנים על החיילים!.  כששמע הגר"ח את הסיפור המופלא, הוא לא יכול היה להתאפק ומירר בבכי מר.

הגר"א מן המשיך בדברים ואמר, אנו נמצאים במערכה קשה, גוואלד, נופלים קורבנות. היום לבד, נאבעך, נהרגו כמה קורבנות השם ירחם.

אחד המשתתפים סיפר ל'קוקר' כי ניכר היה כי הגר"ח מבכה צער על מות הנופלים בקרב ובכלל על הגלות שבו שרוי עם ישראל, "זה הגדלות של ר' חיים, כשהוא משתתף בצער של האחר וכואב את כאב עם ישראל משל היה צער שלו".

גלריה מהשמחה שבה השתתף גם מרן רה"י הגראי"ל שטינמן שליט"א

צילום: שוקי לרר

הגר''ח קניבסקי בר מצוה - שוקי לרר 2 הגר''ח קניבסקי בר מצוה - שוקי לרר 1

הגר''ח קניבסקי בר מצוה - שוקי לרר 11

הגר''ח קניבסקי מחייך - שוקי לרר

הגר''ח קניבסקי בר מצוה - שוקי לרר 12

הגראי''ל שטינמן בר מצוה ה צילם שוקי לרר ArCOTcSHvddhMb8K-RC7iFAtpaSrKO_DQdIR1zDosezv הגראי''ל שטינמן בר מצוה צילם שוקי לרר הגראי''ל שטינמן צילם שוקי לרר

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה אהבת ישראל אמיתית ומדהימה שיש לרב קניבסקי…. פשוט לא יאומן…. אשרינו שזכינו שהצדיק הזה יהיה בדורנו…. הקב"ה יאריך ימיו ושנותיו בטוב ובנעימים אמן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אתם כנראה לא מבינים אידיש לא מוזכר שם מילה אחת על חיילים והוא בכלל בוכה כשמדברים על סיפור של עגונה, תתחילו להיות יותר מקצועיים ומדויקים בבקשה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מסכים, הסיפור לא קשור למות חיילים הי"ד, בבקשה כותרת בומבסטית צריכה להיות מגובה במציאות.

   מיקי |
   הגב
  • הצדיק בהחלט בכה על החיילים הסיפור אים האישה העגונה ביום כיפור .. גרם לא לבכות בגלל מלחמת יום כיפור שנפלו מלא חיילים.. רב חיים קניבסקי ביקש להתפלל לחיילים.. ובהחלט צדיק כזה בוכה

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב