הגר"ח קנייבסקי: "עד החגים יבוא המשיח"

את הדברים אמר מרן שר התורה לנציגי 'יד שרה' שהציגו בפניו את לחצני המצוקה שיותקנו בקרוב בבתי כנסת ובמקוואות

רגעים מרגשים בביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א אשר אירח בביתו את מנכ"ל יד שרה, הרב משה כהן, ומנהל מוקד המצוקה ותכנית אישפוז בית, הרב נחום גיטמן, שקיבלו את ברכתו.

במוקד הביקור עמדה היוזמה להתקנת לחצן מצוקה בבתי כנסת ובמקוואות. מדובר ביוזמה חדשה מבית 'יד שרה' שנולדה על רקע ההירדרות במצב הביטחוני.

במהלך הפגישה הוצג הלחצן ואופן פעילות מוקד המצוקה של 'יד שרה' בפני הגר"ח קנייבסקי שליט"א. תגובתו של הגר"ח היתה "עד החגים יבוא משיח ולא תצטרכו להתקין יותר לחצני מצוקה". בנוסף הרב בירך בברכת הצלחה את פעילות המוקד.

יצוין, כי הפעילות של מוקד המצוקה היא לפי פסקיו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל ובמקרה של חיוג למוקד המצוקה עולים מיד כל פרטי המנוי על מסך במוקד הממוקם בבית 'יד שרה' – וצוות מיומן ומסור מזעיק את כל שירותי ההצלה על פי נסיבות הקריאה.

מנכ"ל 'יד שרה' התייחס ליוזמה ואמר: "המצב הביטחוני מחייב ערנות אך גם בימים כתיקונם ובוודאי שבימי החגים הבאים עלינו לטובה יוכל המוקד לעמוד לרשות הקהל וניתן יהיה להזעיק סיוע אם וכאשר אחד המתפללים חש ברע".

מרן שר התורה שליט"א ביקש לחזק את ידי מייסד ונשיא 'יד שרה', הרב אורי לופוליאנסקי, על שירות מציל חיים של הארגון לאורך 40 שנות נתינה לציבור בישראל

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בטוח אמר זאת מתוך אמונה ותפילה, וכמשאלה הרי אנחנו מחויבים להאמין ולחכות לו בכל יום שיבא, ולא כנבואה.

  אבי |
  הגב
 2. בהחלט יכול להיות שזה סוג של נבואה (אם בכלל הסיפור נכון)
  ולמי שלא מבין סוגי התבטאויות כאלו, כמו שיש לאבא בן בשידוכים והאבא כל הזמן אומר לעצמו בע"ה עד החגים הוא כבר יתארס, מרן הגר"ח מקיים למעשה ומאמין בלב את האני מאמין של "עם כל זה אחכה לו 'בכל יום' שיבוא" ולכן כל הזמן יש התבטאויות כאלו וככל שהאדם לא מבין את ההתבטויות האלו, הוא יותר רחוק מאני מאמין… וגם מי שמתרגש מזה או מתפלא הוא קצת רחוק מאני מאמין…
  ככל שיותר מאמינים באני מאמין זה פחות מוזר ופחות מחודש ופחות מרגש בדיוק כמו שאף אחד לא מתרגש ומתפעל ולא עושים כתבה שמחר הולך לצאת השמש שוב, כי זה פשוט לנו…

  יהודי פשוט של פעם |
  הגב
 3. מה תעשו אם הוא לא יגיע?

  מבטיחים לפזם את " מחכים למשיח" של שלום חנוך?

  קוקריקו |
  הגב
 4. אשרי העם שככה לו.
  בין תלמידיו ומקורביו של מרן שליט"א זה כבר לא סוד, המוני התבטאויות ורמזים שונים מוכיחים במאה אחוז שמרן שליט"א הוא ולא אחר הוא הגואל המקווה, והוא יבוא לגאלנו.

  תלמיד |
  הגב
  • תקרא הלכות מלכים לרמב"ם ותגיד אם הוא עומד בקריטריונים. כנראה שזה ישנה את דעתך

   מני |
   הגב
 5. המשיח יבוא בקרוב מ.מ.ש. = מנחם מנדל שניארסון

  מהפכה בעולם הישיבות, עליו לראות מה קורה בבין הזמנים במחנות הישיבתיים, מביאים מרצים חילונים ומשומדים מכל הסוגים להשמיע להם 'השקפה' או בנושאים פוליטיים ובטחונים, דבר שבזמנינו לא טוב, אבל זה מוכיח כי משהו השתנה בעולם הישיבות.

  לפני 25-35 שנה בישיבות דבר שכזה לא היה עולה על הדעת, אפי' לבן תורה הכי פשוט, הישיבה היתה כולה תורה חסידות ומוסר, מעולם לא שמענו מרצה כלשהו, רק שיעורים ושיחות חיזוק ומוסר ממשגיחים כו', אם חלילה הלך מישהו לשמוע פוליטיקאי סילקו אותו מן הישיבה מיד, ראשי הישיבות לא איפשרו לבחורים להתעסק עם פוליטיקה. אפילו בערב בחירות ראשי אגודת ישראל היו צריכים לשכנע את ראשי הישיבות שיאפשרו לבחורים לסייע, ובקושי התירו את יום הבחירות הציונית השמד, והיו ישיבות יותר טובות שגם זה לא.

  המהפכה הגדולה בתחום הזה היה כשהקימו את ש"ס ואחריה את דגל התורה, לפני כן בחורי ישיבות היו מחוץ לתחום ידעו שהם קודש לתורה ועבודת ד' ולא יותר מזה, בשעתו היו ראשי ישיבות שאפילו לא התירו לבחורים לנסוע לעירם להצביע, אבל אלו היו מעטים, ברוב הישיבות איפשרו לכל מי שצריך להצביע לעזוב את הישיבה לכמה שעות באותו יום למטרה הזו, היו מי שגרו רחוק והכתובת בתעודת הזהוי בעיר מגוריהם ורק שם יכלו להצביע. היום אנו רואים משהו מפחיד, בחורים ואבריכים עסוקים בפוליטיקה בנושאים שהיו מחוץ לתחום, ומבטלים תורה, ועתידין ליתן את הדין.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב