הגר"ח על האסון: "המשיח בפתח ממש"

יו"ר 'עזר מציון' העיד על הדברים ששמע אמש מפי מרן שר התורה. אמש קראו גדולי ישראל לציבור להתחזק בעקבות הטרגדיה הנוראה {אוטובוס הדמים}

דבר גדולי ישראל על האסון המחריד: בתלמודי התורה, בהיכלי הישיבות והכוללים, ובשאר מוסדות החינוך נרשמת הבוקר התעוררות מיוחדת בשל האסון הנורא אמש סמוך למחלף לטרון.

רבני הקהילות, ראשי הישיבות וגדולי התורה, יצאו בקריאה נרגשת לציבור להתחזק כל אחד לפי עניינו ולהתפלל להחלמת הפצועים.

יו"ר 'עזר מציון', הרב חנניה צ'ולק, העיד הבוקר בראיון ל'קול חי' על התגובה של מרן שר התורה, הגר"ח קנייבסקי, לאסון המזעזע.

"המשיח בדרך", אמר הגר"ח לצ'ולק שהקשה: "אבל מדוע יש כ"כ הרבה אסונות". בתגובה אמר לו הגר"ח כי "המשיח לא רק בדרך אלא בפתח ממש".

כזכור, אמש דיווחנו כי בעקבות האסון בתאונת הדרכים הקטלנית בה קיפחו את חייהם שישה בני אדם בני המגזר החרדי קוראת מועצת חכמי התורה של ש"ס ליום תענית היום.

בהודעת המועצת נכתב: “בעקבות האסון הכבד שארע הערב אשר החריד כל לב, ובעקבות האסונות הרבים הפוקדים בעת האחרונה את ציבור שומרי התורה ההולכים בדרך השם”.

" נקראים בני התורה וכלל הציבור להתחזק בלימוד התורה ולקבל עליהם מחר, יום ב׳, בכל היכלי הישיבות והכוללים, להתחיל את סדר היום בתענית דיבור, במשך שעה לכל הפחות”.

“וזכות לימוד התורה תעמוד לכל הפצועים ומשפחותיהם, והקדוש ברוך הוא יאמר לצרותינו די”.

הרב דוד יוסף במהלך שיעורו הערב הקדיש את השיעור לע"נ ההרוגים:: "שמענו בצער רב שהייתה תאונה נוראה כמה הורגים כמה פצועים, אני מקדיש את השיעור לע"נ של ההרוגים ולרפואתם של הפצועים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרי הגר"ח חוזר מלה במלה על דברי הרבי מליובאוויטש זצוק"ל אז מה החידוש בדברים?

    נחום |
    הגב