הגרי"ג אדלשטיין: "לא לקרוא עיתונים"

בשיחה בהיכל הישיבה התייחס רה"י לגל הטרור האכזרי: "מידת הדין פוגעת לא רק בנו אלא בכל העולם, צריך לפשפש במעשינו" {בעקבות גל הטרור}

שרשרת הפיגועים הפיגוע שהכו את ישראל בימים האחרונים מביאים את גדולי ישראל להתבטאויות חריפות ונדירות, על רקע המצב הביטחוני המתוח מסר ראש ישיבת פוניבז' הגרי"ג אדלשטיין שיחה בהיכל ישיבת פוניבז' שם התייחס למצב הביטחוני המתוח.

ראש הישיבה פתח: "יש פורענות בזמן האחרון. אנו חיים במצב של אימה וזה אימת הדין שפוגעת בנו, מחוץ תשכל חרב ובחדרים אימה פיגועים נוראים הרוגים אלמנות ויתומים ופצועים רח"ל.

"כתוב בנביא "ואש תבער בו ותלעטהו ואין איש שם על לב", חייבת שתהיה בנו התעוררות – מידת הדין פוגעת לא רק בנו אלא בכל העולם, צריך וחובה לדעת שאין פורענות באה אלא בשביל ישראל ועלינו לפשפש במעשינו". הגרי"ג סיים: "שמעתי שיש הרבה התעוררות שיהיה לע"נ הקדושים וה' יאמר לצרותינו די".

הגרי"ג הוסיף: "להיות שקועים רק בתורה אפשר להגיע לדרגות של גדולי ישראל שלא עשו הרדמה לפני ניתוח מרוב שקיעות בתורה, להחשיב את המעשים הטובים שאנו עושים ביומיום, לא לקרוא עיתונים זה בטלה ומיותר. ר' ברוך בער, גם בעיתון חרדי לא היה נוגע ביד רק עם השרוול". סיים הגרי"ג.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.