הגר"י יוסף: " אסור להתפלל בבית כנסת שאין בו מאבטח"(הקלטה)

הגר"י יוסף בפסק הלכה חד-משמעי בעקבות הפיגוע. הגר"א שטרן פנה לרבנות הראשית לישראל בבקשה לקבוע תפילה בכל בתי הכנסיות בארץ ובעולם

הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף אמר הבוקר בעקבות הטבח הנורא בבית הכנסת בהר נוף: "הטבח הבוקר מזעזע, על פי דין חובה על כל בית כנסת בעיר להציב מאבטח חמוש בפתחו, בתי כנסת שנמנעים מכך עוברים על איסור 'לא תשים דמים בביתך'".

"עד שלא ישתנה המצב, אסור היום להתפלל בבית כנסת שאין בו מאבטח, התורה ציוותה עלינו "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" זה קודם לכל דבר אחר", פסק הרב יוסף.

הגאון רבי אריה שטרן, רבה של ירושלים, אמר בתגובה לטבח בבית הכנסת בהר נוף: ״כמו כולם, אני מזועזע והמום למשמע הרצח הנורא של המתפללים העטופים בטלית ועטורים בתפילין. פיגוע זה שב ומגלה את פרצופם האמיתי של המחבלים שאין להם שום מידה של יראת אלוקים.

אנו מצידינו צריכים להתחזק ולעשות את הכל בכדי להסיר מעלינו את הקלקולים שמביאים לפירוד בין חלקי העם וראוי לנו שנדגיש דווקא את מה שמשותף לכולם ולא רק בזמן של פיגוע.

אנו משתתפים בצערם העמוק של המשפחות והקהילה שאיבדו את יקיריהם ומתפללים לרפואתם המהירה והשלמה של הפצועים״.

בתוך כך פנה הגר״א שטרן לרבנות הראשית לישראל בבקשה לקבוע תפילה בכל בתי הכנסיות בארץ ובעולם, ובירושלים בפרט, ביום חמישי הקרוב שהוא יום כיפור קטן סמוך לתפילת מנחה, לזעקה בתפילה ובפרקי תהילים.

רבה הספרדי של ירושלים הגר"ש עמאר התראיין הבוקר לתחנת הרדיו 'קול ברמה' וקרא "להתעורר ולפשפש במעשים". האזינו לדברים:
[alooma ref="576420d37d7643e7bf216b0c687f83a4.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.