הגר"י יוסף שליט"א ערך ביקור מיוחד בפתח-תקווה

קהל רב מילא ביום שני האחרון את האולם הענק של היכל הקודש בשכונת הדר גנים בכדי להשתתף בערב הוקרה והענקת תעודות הוראה לאברכי כולל 'שערי הלכה  והוראה' בראשותו של הרב  אלון אבידר.

במעמד חשוב זה התכבד כאורח הכבוד הרב  יצחק יוסף ראש ישיבת 'חזון עובדיה'. לצדו בשולחן הכבוד הסבו הרבנים  המכובדים  הרב  ישראל שרעבי, הרב מאיר אלול, הרב  אליהו ראש, הרב רפאל זר, סגן ראש העיר אוריאל בוסו , אברהם סבג, אליהו גינת –  יו"ר האגף לחינוך חרדי והרב גבריאל צוברי.

הערב החל בתפילת ערבית כשלאחריה עלו הרבנים לשאת דברי תורה וחיזוק לקהל  שהסב סביב שולחנות עמוסים במאכלים ושתיה כיד המלך .

בסיומה של התפילה פתח את סדר הנואמים בדברי תורה וברכה  הרב גבריאל צוברי  ולאחריו אליהו גינת . אריאל בוסו,  שעלה לשאת דברים  אמר לנוכחים כי ייענה לבקשתו של הרב אלון אבידר לתמוך ולסייע להקמת כולל ערב לאברכים.

את הערב הנחה ברוב טעם הרב יהודה אשכנזי שהזמין את הרבנים לשאת דברי תורה . רגע השיא היה בנאומו של הרב יצחק יוסף, בנו של פוסק הדור מרן הרב עובדיה יוסף, שהגיע מלווה בבוסו.

קודם דבריו קם על רגליו וליווה אותו לדוכן הנואמים במחיאות כפיים סוערות.

בתחילת דבריו הביא הרב בפני הנוכחים מספר הלכות  הקשורות  לימים אלו שקודם  חג הפסח  ואחר סיפר על מסירות הנפש של אביו, מרן שליט"א, בצעירותו בלימוד התורה והקמתם של מוסדות תורה וישיבות ספרדיות בארץ.

בהמשך דבריו שיבח הרב יוסף  את  הרב אלון אבידר על גדלותו וחריפותו ועל הוצאת  ספריו המאלפים  'אדני פז' העוסקים בתשובות מעמיקות על הלכות  רבינו  הרמב"ם.

בהמשך דבריו סיפר האורח החשוב כי הרב אבידר  שולח למרן הרב עובדיה יוסף בקשה לעיון והערות על הלכות מסוימות  ורבינו בספריו 'ילקוט יוסף' ובספרים נוספים מביא וכותב את דעתו והערותיו של הרב אלון אבידר. "דבר זה מראה עד כמה גדולה חריפותו של  הרב אלון אבידר בתורה", אמר בהתפעלות.

בסיום  העניק הרב יצחק יוסף את תעודות ההוראה חתומות על ידו לאברכי הכולל שהתרגשו רבות מן המעמד .

לעוד עדכונים הכנסו לעמוד הפייסבוק של קוקר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.