הגר"י יוסף נפגש עם ראשי 'האיחוד הלאומי'

הראשל"צ הגר"י יוסף לחברי הכנסת של האיחוד הלאומי: "תשמרו על הדת כאן במדינה, אתם שליחים של עם ישראל, תחזקו את הרבנות"

בעקבות סערת הגיור שלא יורדת מסדר היום נפגשו אתמול (ג') יו"ר האיחוד הלאומי שר החקלאות וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', עם הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף בנושא בלשכתו בבניין הרבנות הראשית בירושלים. הגר"י יוסף הציג בפני השניים את הבעיות החמורות במתווה הגיור שהגיש משה ניסים, מי שעמד בראש ועדת ההמלצות בסוגיית הגיור, ועמד על הצורך לבטלו לחלוטין.

הרב יוסף הבהיר את החשיבות של שמירת מערך הגיור תחת הרבנות הראשית לטובת הגיור ולטובת אחדותו של עם ישראל .

הגר"י יוסף הדגיש את החשיבות להתנגד בכל תוקף למתווה הגיור של ניסים ולכן הוסכם בפגישה  לקדם חוק גיור ממלכתי שיסדיר את המערך תחת הרבנות הראשית בלבד.

בנוסף נדונו בפגישה עניין הכשרות הממלכתית  וסוגיות נוספות על הפרק.

הגר"י חיזק את ידי השר אריאל וחבר הכנסת סמוטריץ בעמידתם האיתנה למען חיזוקה של הרבנות הראשית ואמר: "אני מאחל לכם שיהיה לך סיעתא דשמיא. שהקב"ה יברך אתכם בעצה טובה. שתעשו למען עם ישראל. תשמרו על הדת כאן במדינה, אתם שליחים של עם ישראל, תחזקו את הרבנות  בכל התחומים: בגיור, בכשרות ובכל תחומים. בזכות זה תהיה לכם ברכה והצלחה בכל מעשי ידכם. הקב"ה ימלא משאלות לבכם לטובה ולברכה, בריאות איתנה, אריכות ימים ושנים. שיהיה לכם ברכה והצלחה".

במפלגת האיחוד הלאומי הוסיפו: "עם כל ניסיונות הכרסום של ארגוני הקרן החדשה, הרפורמים והשמאל הקיצוני חשוב להדגיש – הרבנות הראשית היא זו שתשמור על ישראל יהודית. כך בגיור, בכשרות, בנישואין, בגיטין ועוד.

"אנו מחזקים את ידי הרבנים הראשיים בעמידתם האיתנה באתגרים השונים. נמשיך לפעול יחד לחיזוק זהותה היהודית של המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.