הגר"י יוסף נגד שימוש בחשמל בשבת(הקלטה)

בעקבות החזון איש: הראשל"צ הגר"י יוסף יצא במהלך שיעורו למתקפה נגד השימוש בחשמל בשבת . האזינו

בעקבות החזון איש: הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף יצא אמש (מוצ"ש) במהלך שיעורו השבועי למתקפה נגד השימוש בחשמל בשבת והצורך בחיבור לגנרטור שאינו מופעל על ידי יהודים בעיצומה של השבת.

רבים מציבור בני התורה מקפידים ואינם מתפשרים על שימוש בגנרטור בשבת ומתנגדים לשימוש בשבת בחשמל המיוצר על-ידי חברת החשמל שעובדיה היהודים מחללים שבת – אך בקרב בני עדות המזרח לא החמירו.

האזינו

במהלך שיעורו השבועי התבטא הראשל"צ כי לכתחילה יש להחמיר ולצרוך חשמל באמצעות גנרטור: "אין ספק שהחילונים העובדים בחברת החשמל הם לא בגדר שוגג והם עובדים במזיד בשבת, איך אנחנו נהנים מהחשמל? החזון איש כתב: 'מי שנהנה מהחשמל בשבת זה חילול ה'. גם הגרש"ז אויערבך במנחת שלמה כותב תשובה להתיר ליהנות מחשמל בשבת אך הוסיף כי מי שיכול להימנע תבוא עליו ברכה כי יש בדבר הזה חילול השם". אמר הראשל"צ

הראשל"צ הוסיף: "כל אחד ואחד שיכול להחמיר על עצמו ולהשתמש בגנרטור תבוא עליו ברכה זה חומרה טובה – מי שיש לו כסף ואפשרות. אני לא מדבר על אברכים. מי שיכול ויש לו אפשרות להתחבר לגנרטור שיתחבר לגנרטור".

יצויין כי על פי דעת החזון איש ומרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי השימוש בגנרטור בשבת אינו עניין של 'לכתחילה' אלא חובה מעיקר הדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.