הגר"י מצגר: "הרבנות נהייתה למועדון חבר מביא חבר"

בעיצומה של השבת האחרונה תקף הגר"י מצגר את המירוץ לרבנות בדרך בה הוא נעשה כיום. הגר"י שוחח מצגר עם כמה מתפללים, בפניהם ביקר את מה שנעשה במירוץ לרבנות מהצד הדתי לאומי: "לא מדובר באידיאולוגיות אלא במועדון חבר מביא חבר", אמר הגר"י. "הרב דרוקמן מביא את הרב אריאל – שלמדו יחד בישיבה, והרב שי פירון עובד עבור הרב סתיו, שאותו הוא מכיר מהישיבה ומארגון צהר".

עוד בנושא: המירוץ מתחמם ● לראשונה התייצבו המתמודדים על משרת הרב הראשי על במה אחת והציגו את עמדותיהם ● מיוחד

הרב מצגר גם קבל על כך שהוא מוצג כמועמד החרדי, רק כדי שהדתיים לאומיים יוכלו לתקוף את הקדנציה בת 10 השנים שהוא מסיים עתה. "הייתי טנקיסט בחטיבה שבע, למדתי בישיבה דתית, ואותי מגדירים כחרדי?!" שאל. עם זאת, הבהיר כי אין בכוונתו להתמודד שוב, ואמר כי גם סיכויין של הגר"ש עמאר להיבחר שוב – קלושים.
מחר עתידים בבית היהודי להחליט באופן סופי מיהו המועמד הנתמך על ידם. כזכור, בימים האחרונים מריץ הרב חיים דרוקמן "דיל" במסגרתו ייבחר הרב יעקב אריאל תמורת הרב שלמה עמאר שיישאר בכיסא הרב הספרדי.

מנגד, העיתונאי יעקב ריבלין פרסם השבוע ב'בקהילה' כי קלושים סיכויי הדיל הזה מכמה סיבות, אלא ככל הנראה הדיל הוא הרב דוד סתיו תמורת הרב דוד יוסף לכס הרב הספרדי.
כמו כן, בסוף השבוע שלח הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צהר, מכתב למאות מרבני צהר, בו הוא מצהיר כי אם הרב יעקב אריאל, נשיא צוהר יתמודד – הוא לא ירוץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.