הגר"י סילמן: "רצוננו לשלום. אך שלום יהיה רק כאשר יכירו בגדולי הדור"

הגר״י סילמן בפתיחת המטה של דגל התייחס למתיחות עם ׳הפלג׳: ישנם כאלו שפרשו מתוכינו ולכן עלינו להתגייס ולא להכנס לאדישות. אנחנו דואגים לכבודם של גדולי הדור, שלום יהיה רק כשהם יכבדו את רבותינו״

בבני ברק נפתח הערב מטה הבחירות של יהדות התורה בהשתתפות הגר"נ זוכובסקי והגר"י סילמן תחת הסלוגן 'ממקדים מטרה' 'מכוונים גבוה'.

בפתיחת מטה הבחירות של יהדות התורה בבני ברק יצא האב"ד הגר"י סילמן למתקפה נגד "הפלג הירושלמי" שמריצים רשימה לראשות העיר: "הכריזו מלחמה על המשמעת לגדולי התורה ובנו לעצמם במה נפרדת. כל מי שכואבת לו הפגיעה בר' חיים ובר' גרשון, צריך לדעת שאדישות היא הסכנה לחיזוק מגמה זו".

הגר״י סילמן הוסיף בפתיחת המטה על ׳הפלג׳: ישנם כאלו שפרשו מתוכינו ולכן עלינו להתגייס ולא להכנס לאדישות. אנחנו דואגים לכבודם של גדולי הדור, בדבריו הוא קרא לשלום על הפלג אך הבהיר: "רצוננו לשלום. אך שלום יהיה רק כאשר יכירו בגדולי הדור, "שלום יהיה רק כשהם יכבדו את רבותינו״.

צפו

הרב סילמן

בפתיחת מטה 'דגל' בבני ברק יצא האב"ד הגר"י סילמן למתקפה נגד "הפלג" שמריצים רשימה לראשות העיר: "הכריזו מלחמה על המשמעת לגדולי התורה ובנו לעצמם במה נפרדת. כל מי שכואבת לו הפגיעה בר' חיים ובר' גרשון, צריך לדעת שאדישות היא הסכנה לחיזוק מגמה זו".

פורסם על ידי ‏אקטואליק – Actualic‏ ב יום רביעי, 3 באוקטובר 2018

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת היא שסילמן שייך לחזונישניקים שמרדו ברב שך

  הוא תלמיד של ר' דב לנדו והם מזוהים עם הפלג החזונישניקי של ר' חיים גריינמן שמרדו בהנהגת גדול הדור מרן הרב שך זצוק"ל.

  יוני |
  הגב
 2. מתקפה חריפה בשידור חי על נכד שר התורה בשם יענקי קנייבסקי. יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בי-ם יעקב הלפרין ליעקב גרודקה וישראל אוחיון ב'קול ברמה': "ישנו אברך צעיר וגולם בשם יעקב קנייבסקי, בבני ברק, בן 28, והוא מפרפר ומסובב את כולם, ועושה מה שמשתלם לו נגד הפלג והכל לפי מה שהבנתו מבינה שצריך לעשות, ממש כמו בלעם, ולצערי הרב הולכים אחריו. נכון הוא בנש"ק, אבל לבנש"ק אסור לעשות מחלוקת בעם ישראל, לפרד ולהפריד ולעשות שנאת חינם. אין לו רשות לעשות דבר כזה וזה מה שהוא עשה עד עכשיו".

  מתקפה חריפה בשידור חי על נכד שר התורה בשם יענקי קנייבסקי. יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בי-ם יעקב הלפרין ליעקב גרודקה וישראל אוחיון ב'קול ברמה': "ישנו אברך צעיר וגולם בשם יעקב קנייבסקי, בבני ברק, בן 28, והוא מפרפר ומסובב את כולם, ועושה מה שמשתלם לו נגד הפלג והכל לפי מה שהבנתו מבינה שצריך לעשות, ממש כמו בלעם, ולצערי הרב הולכים אחריו. נכון הוא בנש"ק, אבל לבנש"ק אסור לעשות מחלוקת בעם ישראל, לפרד ולהפריד ולעשות שנאת חינם. אין לו רשות לעשות דבר כזה וזה מה שהוא עשה עד עכשיו".

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב