הגר"מ מאזוז חיזק את אלאור אזריה (וידאו)

נשיא מוסדות "כסא רחמים" הגאון רבי מאיר מאזוז בדרשתו השבועית פנה למערכת המשפט בישראל לחון את החייל אלאור אזריה: "הוא פעל מתוך בהלה, ויש לו נקודות זכות". צפו { מי שבירך }

נשיא מוסדות "כסא רחמים" הגאון רבי מאיר מאזוז בדרשתו השבועית פנה למערכת המשפט בישראל בבקשה לחון את החייל אלאור אזריה.

הרב מאזוז ערך לחייל 'מי שברך' לפני שסיים את הדרשה השבועית: "מי שברך אבותינו, הוא יברך את החייל אלאור אזריה, כי אחרי הכל זה נעשה מתוך בהלה, ושיזכה במשפטו, ויצא מאפלה לאורה, אמן ואמן".

הרב הביא לראיה את מה ש"כתוב בגמרא (מסכת שבת יט עמ' ב') אדם שהיה בהול אפילו מל תינוק שזמנו ביום ראשון מל אותו בשבת פטור – לא עשה כלום למה? היה בהול! אדם כשרואה דבר כזה הוא בהול, לכן יש כאן כמה נקודות זכות". הבהיר הרב.

צפו בדברים

מרן ראש הישיבה מברך את החייל אלאור עזריה.

‎Posted by ‎מיכאל דואני‎ on‎ שבת 30 יולי 2016

כזכור, תלמידו של הגר"מ מאזוז, יו"ר יחד וסגן ראה"מ לשעבר אלי ישי, הגיע לפני כשבוע לביהמ"ש הצבאי ביפו שם עומד למשפט החייל אלאור אזריה המואשם בירי לעבר המחבל עבד אל-פתח שריף שביקש לרצוח חיילי צה"ל בחברון ואף דקר חייל, לוחם בגדוד שמשון בכתפו ובידו ופצע אותו.

ישי, ביקש להביע הזדהות ותמיכה במשפחת אזריה ואף שוחח עם הוריו של אלאור.

בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב ישי: "אני מתקשה להתעלם מדבריו של החייל אלאור אזריה אמש, על תחושתו כאילו המערכת נטשה אותו. אני חושש מאוד מתוצאות ההליך הזה, ומהמסר שעובר לחיילים בשטח."

בצאתו מביהמ"ש הוסיף אלי ישי ואמר: "אני מבין את הצורך לשמור על טוהר הנשק ועל ערכי צה"ל, אבל נדמה שבמקרה הזה המערכת איבדה הצפון. גם אם היתה תקלה מבצעית אפשר לסיים את הסאגה בנזיפה, כבר קרו תקלות מבצעיות בעבר, צה"ל תיחקר ונזף בקצינים ובמפקדים אבל הסחרור סביב הפרשיה הזו חרג מכל מה שהכרנו.".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.