הגר"מ מאזוז הפתיע ב'התוועדות' בקרית גת (גלריה)

מאות משתתפים גדשו בהמוניהם ביום שלישי האחרון את אולמי אור החיים שבמרכז הקריה החרדית, האירוע שהתקיים ע"י הרב יוסף וולף שיחי' מטעם ישיבת חב"ד, לכבוד חג גאולת ושחרורו של רבי שניאור זלמן מלאדי בעל התניא. תיעוד ענק

מאות משתתפים גדשו בהמוניהם ביום שלישי האחרון את אולמי אור החיים שבמרכז הקריה החרדית, האירוע שהתקיים ע"י הרב יוסף וולף שיחי' מטעם ישיבת חב"ד, לכבוד חג גאולת ושחרורו של רבי שניאור זלמן מלאדי בעל התניא, נהפך מכבר למסורת רבת שנים בקרב תושבי העיר.

ראשון הנואמים הרב גדליה ריזל שליט"א רב קהילת חסידי סלונים עמד על חשיבות לימוד החסידות שעליו נאמר בחומש בראשית "ויהי אור" לאחר "שחושך על פני תהום" כשלאחריו רב העיר קרית גת ושדרות וחבר בית דין רבני חב"ד הגאון רבי משה הבלין שליט"א שהיטיב לבאר כיצד לימוד התניא ספרו של בעל הגאולה מוסיף חיות ושמחה בקיום המצוות ולימוד התורה.

הקהל הרב שנכח באירוע שחש את אווירת הקדושה וההתעלות נעמד על רגליו לכבוד הגאון הגדול מרן ראש הישבה רבי מאיר מזוז שליט"א שעל אף מצבו הבריאותי טרח ובא לעיר לכבד ולעורר את לבבות המשתפים הצמאים לדבר ה'. הרב סיפר בערגה על ימי חג הגאולה אותם חגג כעשור שנים בתוניס עם שליח חב"ד הנודע רבי ניסן פינסון ע"ה וחום הקדושה שבער בעצמותיהם בשעת ההתוועדות בניכר. כדרכו תיבל את דבריו ברמזים וגמטריות אודות היום הקדוש. כי אתה תאיר נרי ה' יגיה חשכי ר"ת "תניא" ללמדך שהתניא מאיר את הלב לעבודתו ית'.

ניגוני דביקות מושרים ע"י מקהלת החסידים והרב דניאל חזקיה שליט"א רבה של קהילת חניכי הישיבות נעמד לחזק ידיים רפות: " דוקא בשעות מצוקה וקושי זוכה האדם לקרבה יתירה מה' יתברך". המנחה הרב יעקב מויאל שליט"א הוסיף והזמין את כלל הציבור להשתתף בשיעורים הרבים הנמסרים תחת הנהגת הרב חזקיה ובמיוחד שיעורי התניא הקבועים הנמסרים בבית המדרש בשעות שונות.

אורח מיוחד נוסף הוא הרב חיים יוסף אברג'ל שליט"א בנו רבי יורם זצ"ל שממשיך בדרך אביו הדגול והמחיש את מנהיגותו הגדולה של בעל התניא וכמוהו האדמו"ר האחרון של חב"ד הדואגים לכל יהודי בגשמיות וברוחניות. דוברים נוספים הם הרבנים הגאונים הגאון רבי פנחס פאדאווא שליט"א רבה של קהילת בעלזא והגאון רבי יעקב שפירא שליט"א רב קהילת בויאן. אחרון הנאמים הוא מגיש התוכניות המפורסם, פה מפיק מרגליות הרב עידו וובר שליט"א שחתם את הכינוס במשא מאלף על השילוב בין לימוד הנגלה והחסידות, קירוב כל יהודי וחיזוק אש התפילה. המשתתפים הרבים חשו התרוממות רוח מיוחדת שתלווה אותם לאורך השנה הקרובה בהוספה וקביעות עיתים בלימוד ספר התניא כהכנה עצמית לביאת המשיח.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איזה ענווה ואחדות בין התלמידי חכמים…

  מרגש אותי מאוד

  יוסי 2 |
  הגב
 2. איזה ענווה ואחדות בין התלמידי חכמים…

  מרגש אותי מאוד

  יוסי |
  הגב