הגר"מ מאזוז: "עוד יתחננו אלינו: תנו לנו פיסת קרקע בירושלים להקים בה שגרירות"

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הגר"מ מאזוז אמש בשיעורו השבועי, הגן על ברכת 'שהחיינו' שבירך נתניהו בפתיחת השגרירות בירושלים ללא כיפה, ודיבר על מעלת ירושלים

אמש בשיעורו השבועי, דיבר ראש ישיבת כיסא רחמים הגר"מ מאזוז על מעלת ירושלים.

בדבריו הגן על ברכת 'שהחיינו' שבירך נתניהו בפתיחת השגרירות: "כעת באו ונטעו את שגרירות ​ארה"ב ​בירושלים, אחד הגדולים שם, אולי, ראש הממשלה, בלי ללבוש כיפה, בירך בשם ומלכות ברוך אתה ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. יש כאלו ידעו רק לומר: 'זה אסור! זה ברכה לבטלה, על מה אתה אומר שהחיינו, מה קרה לך…' אבל אני לא אומר כך​​, אלא להיפך, כל ניצוץ של אמונה בליבם של אלה שהם רחוקים מהתורה, זה ניצוץ שיתלבה ויהיה לאור גדול. אתה צריך לעודד, עצם האמונה בדבר, ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.

"פעם זה לא היה מודרני להזכיר שם שמים, עכשיו זרמו הרבה מים, ומזכירים שם שמים. השמאל יורד מטה מטה, ולא יישאר ממנו כלום. לאט לאט כולם יזכירו שם שמים, והשמאלנים המשוגעים ישארו מחוץ למחנה מושבם.

"הלך הרוח של היום לחזור לאמונה, אנשים חוזרים לאמונה גם מי שלא אומר בפירוש, יש לו בליבו משהו.

"כשיגיע זמן האור הגדול של עם ישראל, כבר לא נצטרך להתפעל שאמריקה העבירה את השגרירות שלה. אדרבה: כל אומות העולם יבואו להתחנן: תתנו לו פינה קטנטנה בירושלים שנשים בה שגרירות, שידעו שכל מה שהם עושים הרעש הוא אפס ותוהו לעומת הגדולה של ישראל, וכשנדע את זה​ ונאמין בזה,​​ הקב"ה יצליח אותנו וישמור ויגן על עם ישראל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגובה לדברי הכותבת

  ואת כל שאר התורה על חלקיה את מבינה?? לא כי אם את מבינה ורק את זה לא נראה לי שתוכלי לא להסכים

  צבי חיוקה |
  הגב
 2. לא מבינה: היאך הרב מגבה את ראש הממשלה נתניהו [המחלל שבת] שהחליט לברך 'שהחיינו' בשם ומלכות במהלך טקס פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים, בלי לחבוש כיפה על הראש??? זה חילול השם... זה אסור! זה ברכה לבטלה. ואסור לשתוק על חילול שם שמים ברבים. חייבים לגנות ולמחות על מעשה מכוער כזה. למעשה ידוע שאנשים כאלו חוזרים לאמונה של תרח. ודו"ק. יה"ר שהקב"ה יציל אותנו וישמור ויגן על עם ישראל מלשמוע דברים כאלו.

  לא מבינה: היאך הרב מגבה את ראש הממשלה נתניהו [המחלל שבת] שהחליט לברך 'שהחיינו' בשם ומלכות במהלך טקס פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים, בלי לחבוש כיפה על הראש??? זה חילול השם… זה אסור! זה ברכה לבטלה. ואסור לשתוק על חילול שם שמים ברבים. חייבים לגנות ולמחות על מעשה מכוער כזה. למעשה ידוע שאנשים כאלו חוזרים לאמונה של תרח. ודו"ק. יה"ר שהקב"ה יציל אותנו וישמור ויגן על עם ישראל מלשמוע דברים כאלו.

  לא מבינה דברי הרב הזה |
  הגב