הגר"מ מאזוז: שוברים שתיקה שמאלנים שלא חונכו על פי תורה (וידאו)

ראש ישיבת כסא רחמים מסביר כי הבעיה שאנשי ארגון "שוברים שתיקה" בטוחים שישראל היא מדינה כובשת, היא רק בשל העובדה שהשמאלנים נותקו משורשיהם ולא חונכו על ברכי התורה. צפו במסר השבועי של ראש הישיבה.

מידי שבוע מפרסמים תלמידיו של ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א את המסר השבועי במהלכה מסביר ראש הישיבה נקודה אקטואלית מהקורה בשבוע האחרון על פי פרשת השבוע. הפעם הסביר הרב מאזוז את אנשי ארגון שוברים שתיקה על פי הנאמר בפרשה כי ראשית לכל יש להקים ישיבה ואמר כי השמאלנים לא גדלו על ברכי התורה.

צפו במסר השבועי של ראש הישיבה:

https://vimeo.com/149277411

 

לפניכם תמלול (לא מדוייק) של המסר השבועי: "כתוב בפרשה שיעקב אבינו שלח את יהודה לגושן, הפשט הוא כי הוא שלח אותו לפני כן אל יוסף שיראה לו היכן זה גושן, אך חכמינו ז"ל אומרים, כי יעקב אבינו שלח את יהודה שיקים שם ישיבה. כשאתה בא לארץ חדשה, היינו אומרים לבן אדם לטייל בה קצת, להכיר את האנשים המתגוררים בה, את האופי של המקום ואת המנטליות, רק אחר כך להקים ישיבה. אבל יעקב אבינו ידע כי אם לא עושים ישיבה, שום דבר לא ייצא מזה.

"היום, יש לנו בעוונותינו ארגון "שוברים שתיקה". כלומר, לפי דעתם, צה"ל עושים כל הרעות שבעולם. מענים, מדכאים את המחבלים, הורסים אותם ואת הבתים שלהם, והם משקרים כמובן, ויוצאים לספר לכל העולם על הרעות הגדולות של צה"ל. בכל מדינה אחרת, היו מוקיעים אותם והיו זורקים אותם, כאן אנחנו ממשיכים לשמוע אותם כי הם שמאלנים והם לא התחנכו על ברכי התורה.

"מי שכן התחנך על ברכי התורה יודע כי כתוב "לזרעך אתן את הארץ הזאת", וזה פלא פלאים שאחרי אלף ותשע מאות שנה אנחנו חוזרים לארץ ישראל, מתיישבים בה, ויאחזו בה ויפרו וירבו מאוד, ויודעים כי הכל בידי שמים, אבל הם, ניתקו אותם משורשיהם, אז מה הפלא שהם רואים את עצמם גזלנים? לכן, כל אדם שיידע שלא יישאר לנו שום דבר, רק החינוך על פי תורה. הייתה אחת שאמרה כי אסור לגור בשטח "כבוש", ולא ידעה כי היא עצמה גרה בכפר שמריהו, שגם זה שטח כבוש. צריך לדעת כי בלי תורה אין לנו שום זכות על הארץ הזאת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.