הגר"מ שטרנבוך: "מבזבזים זמן על ג' ועץ"(הקלטה)

ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך התייחס הערב בשיחה אותה מסר בישיבתו ישיבת 'רמות' לסערה בתוך המגזר הליטאי: "יש כאלה שמבזבזים כל הזמן אם ג' אם עץ מי צודק מי לא צודק, ובינתיים מבזים תלמידי חכמים" {האזינו}

ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך התייחס הערב בשיחה אותה מסר בישיבתו ישיבת 'רמות' לסערה בתוך המגזר הליטאי: "יש כאלה שמבזבזים כל הזמן אם ג' אם עץ מי צודק מי לא צודק, ובינתיים מבזים תלמידי חכמים". אמר הראב"ד.

בסוף שיחתו שעסקה בכבוד תלמידי חכמים ובניצול הזמן אמר הראב"ד: "ולא צריכים לבזבז זמן יש כאלה שמבזבזים כל הזמן אם ג' אם עץ מי צודק מי לא צודק, ובינתיים מבזים תלמידי חכמים".

"אפילו השומע שלא אומר ומתבטא נגד, נענש כמוהו בצואה רותחת ולא נותנים לו אפילו לבוא בגן עדן אם הוא שומע ביזוי של תלמיד חכם – ממהרים לצעוק 'הוא אפיקורס' או דברים כאלה שח"ו אפילו לשמוע אותם".

הראב"ד סיים את דבריו: "ובחורים בישיבה צריכים להיזהר מאוד לא להיכשל בדברים אסורים, בחורים יכולים להפסיד הרבה יותר ממה שמרוויחים, מיגעים עצמם בתורה לומדים יומם ולילה ועכשיו שמדברים מפסידים את הכל, וזה כל בחור צריך להיזהר לא להיכשל ולא לשמוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.